Půvabná Julie Šurková jako Nšoči v originální grotesce Vinnetou v NoD – již 31. ledna!

Reklama

Talentovaná herečka Julie Šurková, kterou mohli letos vidět diváci například ve filmu Bajkeři, si zahraje Nšoči v představení Vinnetou aneb Kámoš je víc jak zlato z Nugget-tsilu v režii Terezy Volánkové. Nejbližší repríza je na programu Divadla NoD ve středu 31. ledna a v pondělí 12. února, vždy od 19.30h. V původní podobě vznikla tato inscenace v rámci workshopu Terezy Volánkové se druhým ročníkem herectví Katedry alternativního a loutkového divadla na DAMU.

Příběh pro děti, kterým by se měli inspirovat i dospělí a humor pro dospělé, který pochopí i děti. Inscenace je volně inspirována jedním z nejznámějších románů o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem. Velice naivním a záměrně groteskním způsobem podává velmi zkreslenou zprávu o světě indiánů, banditů a kovbojů ale především o přátelství, které je mnohdy víc než sama láska.

Představení, které využívá na divadle tradiční filmové principy jako je střih, švenkování, kamerová jízda a zároveň pracuje s kombinací živých herců a loutek, které nahrazují u filmu běžnou změnu měřítka. Loutky i herci pak hrají ve výseči, která opět odkazuje k ohraničenému filmovému plátnu, aby z ní ve finále opět vystoupili do divadelního prostoru.

Odkaz na reportáž ze zákulisí Vinnetoua, kde kráska Julie prozradí i své další plány: https://www.youtube.com/watch?v=bCTRddN9RlI&feature=youtu.be

Hrají:
Old Shatterhand: Ladislav Karda
Vinnetou: Martin Cikán
Nšo-Či: Julie Šurková
Ičučuna: Nataša Mikulová
Ribanna: Lumíra Přichystalová
Santer: Jan Strýček
Lidé, kteří často umírají: Dominik Migač, Kateřina Císařová, Anita Gregorec
Cena vstupenek 200 Kč / 150 Kč

http://nod.roxy.cz/events/detail/231/k-may-t-volankova-kol-vinnetou?date=2017-11-29
https://www.facebook.com/events/138177963496201

O Julii
Pětadvacetiletá studentka posledního ročníku DAMU Julie Šurková se s úspěchem prosazuje před filmovou kamerou i na divadelních prknech. Aktuálně hraje například v představení Rapper divadelního spolku Frida. Pro studium herectví na katedře alternativního divadla pražské DAMU se Julie Šurková rozhodla po absolutoriu taneční konzervatoře Duncan Centre. „Uvědomila jsem si, že mi tanec přestává jako výrazový prostředek stačit, a tak jsem se posunula o kousek dál, k herectví,“ vysvětluje. Svého času tančila v několika videoklipech a pár choreografií i sama vytvořila. Takže tanečnice nebo herečka? „Dělám prostě obojí,“ odpovídá Julie. Na plátnech kin si ji diváci všimli ve filmech Probudím se včera, Slíbená princezna nebo v novince Bajkeři, zahrála si i v televizních seriálech Lajna, Specialisté a krátkometrážních filmech Červená a Robine? Na jevišti zaujala v absolventských inscenacích v Disku Objevené nebe, Pavilon, Zítra si povíme a „pásmu“ experimentální poezie 60. let Skončí to ústa. S obdivuhodným zaujetím a entuziasmem se Julie Šurková věnuje nejen herectví či tanci, ale také dobrovolnické práci. V rámci svého projektu pro SOS dětské vesničky jednou měsíčně chodívá s dětmi na vybraná dětská divadelní představení. V těchto dnech ve školce Pink crocodile school připravuje muzikál s dětmi s kombinovaným postižením v rolích superhrdinů – premiéra 8. prosince.

Komentáře