Rady a tipy pro mytí oken

Pro většinu lidí je mytí oken nejméně oblíbenou domácí prací. Pokud však chceme mít dokonale čistou domácnost, této činnosti se nevyhneme. Můžete si ji zjednodušit tím, že si na pomoc vezmete správnou výbavu, se kterou se tento úkol stane hračkou. Zapomeňte na rady našich maminek, které každé okno zdlouhavě leštily starými novinami, sáhněte po moderních pomůckách a za pár minut budete mít hotovo. Existuje mnoho typů oken – plastová, skleněná, špaletová, malá i francouzská. Nesmíte zapomínat ani na prosklené dveře, zrcadla, skleněné stolky a vitríny. Umýt všechny tyto plochy v domě není žádná hračka a určitě to není práce, kterou byste měli hotovou za pár minut. Proto je dobré vědět, jak si tuto činnost co nejvíce zjednodušit a zpříjemnit.

Začněte tím, že si pustíte svou oblíbenou hudbu. Během celého procesu mytí nechte okna alespoň částečně otevřená. Kvůli chemických výparům z čisticích prostředků by se vám totiž při uklízení mohlo udělat nevolno. Pořiďte si štafle, které budou svou výškou odpovídat výšce oken. Není nic nebezpečnějšího, než stát vedle otevřeného okna na nestabilní podložce. Nezapomeňte ani na vhodné oblečení. Mnoho úklidových chemikálií obsahuje agresivní látky, které mohou váš oděv poničit. Podobné je to i s rukama, proto je dobré pracovat s gumovými rukavicemi, abyste předešli podráždění pokožky.

Pokud máte všechny přípravy za sebou, můžete se dát do samotného mytí. Před čištěním skel se vždy nejdříve věnujte žaluziím a rámům, ve kterých se drží nejvíce špíny. Na žaluzie se nebojte použít vysavač. Je to jednoznačně nejrychlejší způsob, jak je dokonale zbavit prachu a nečistot. Jen pozor na jeho výkon – zvolte ten nejnižší, abyste je nepoškodili. Mytí rámů není žádná legrace a udržet je zářivě bílé může být dřina. Pomůže vám krémový čistič, který zbaví rámy nečistot a zvýrazní barvu. Nikdy ale nepoužívejte práškové přípravky, kterými byste rámy akorát poškrábali nebo poškodili lak.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10667″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“306″}}]]

Nyní se můžete pustit do mytí skel. Čisticí prostředek naneste rovnoměrně na celou plochu okna. Zde platí pravidlo, že více vrstev čistidla odvede stejnou práci jako jedna, proto s ním zbytečně neplýtvejte. Namočeným hadříkem otřete celé sklo. Mějte po ruce vždy kyblík s čistou vodou, kam hadr odložíte. Následně umytou plochu setřete stěrkou na okna. Vyzkoušet můžete elektrický vysavač na okna Windomatic od Viledy, který má oproti běžné stěrce spoustu výhod. Je vybavený gumovou lištou, která skvěle přilne k povrchu, špinavou vodu odsaje do integrované vodní nádržky tak, aby okna, parapet i podlaha zůstaly čisté a suché. Pokud na umyté ploše najdete šmouhy, není třeba ji znovu namáčet. Otřete ji hadříkem z mikrovlákna, který sklo dokonale vyleští. Skvělým pomocníkem je například Actifibre mikrohadřík na okna, který stačí jen mírně navlhčit a skla s ním otřít. Jednoduše se ždíme, rychle schne, nepoškrábe žádný povrch a nezanechává po sobě žádné šmouhy ani chloupky.    

Může se zdát, že vás čeká spousta práce. Pokud se však na vše pořádně připravíte, tak si můžete být jistí, že budete mít hotovo dříve, než byste čekali. Odměnou vám pak bude čistý a útulný domov, který plně prozáří každý paprsek slunce.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10661″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“402″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Čistá okna jedním tahem
Snad i ta nejpečlivější hospodyňka odkládá mytí oken, jak se jen dá. Jedná se totiž o fyzicky namáhavou práci, která navíc zabírá spoustu drahocenného času, jenž byste jistě raději trávila s rodinou či přáteli. Vileda nyní přichází s vylepšeným vysavačem na okna Windomatic, který vám ušetří čas i záda. Díky jednoduché manipulaci a použití si ho zamiluje celá rodina. Vileda Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem Windomatic. Tento pomocník odsaje všechnu špinavou vodu do integrované vodní nádržky, kterou lze snadno a pohodlně mýt v myčce na nádobí. Vám odpadne nekonečné leštění a zůstanou jen dokonale čistá okna. Navíc si nezašpiníte parapet ani podlahu. Díky flexibilní hlavici, která zajišťuje správný úhel mytí, snadno dosáhnete i do rohů a dolních záhybů oken. Speciální dvojitá gumová lišta přilne dokonale k povrchu a zajistí okna bez jediné kapky nebo šmouhy.  Elektrický vysavač na okna od Viledy navíc můžete používat jak ve vertikální, tak i horizontální poloze, což práci mnohdy ulehčí.  Windomatic není určný jen k mytí oken, ale osvědčí se jako všestranný pomocník na každodenní úklid. Použít ho můžete také na zrcadla, sprchové kouty a jiné hladké povrchy. Vileda se snaží posouvat úklid neustále dál, aby se i ta nejnepříjemnější domácí práce stala hračkou. Svého vylepšení se tak dočkal i Windomatic. Nejen, že na jedno nabití vydrží v provozu až 40 min, což se rovná přibližně 120 m2, ale pro jeho úplné nabití nyní postačí jen 4 hodiny.  Elektrický vysavač na okna Windomatic je k dostání v běžných sítích hypermarketů a v e-shopu již od 999 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10662″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

Nový pomocník na špinavá okna
Můžeme dělat, že je nevidíme, ale nakonec se jejich mytí stejně nevyhneme. Špinavá okna jsou strašákem, před kterým zkrátka neutečeme. Po jejich umytí se na ně nemůžeme vynadívat, ale perfektně čistá skla, na kterých neodhalí žádnou šmouhu ani nejzářivější sluneční parsek, většinou moc dlouho nevydrží. Zkuste nový Actifibre mikrohadřík na okna a už nikdy nebudete muset odvracet zrak. Tato novinka od Viledy vám mytí oken opravdu usnadní. Actifibre mikrohadřík na okna je vyvinutý k ulehčení práce všem, kteří se obávají zdlouhavého a fyzicky náročného mytí oken. Při výrobě tohoto hadříku byla použita nejnovější technologie aktivní absorpce ACTIFIBRE, která zaručuje perfektní výsledek vaší práce. Tato speciální textilie je dokonale savá, jednoduše se ždíme a velmi rychle schne. Hadřík z mikrovláken na okna od Viledy sklo nepoškrábe, nezanechá na něm žádné šmouhy ani chloupky a zachová je jemná na dotek. S tímto důmyslným pomocníkem navíc nemusíte používat žádné chemické prostředky, před použitím jej stačí mírně namočit. Po navlhčení bude mikrohadřík jemný, pružný a připravený vykouzlit čistá okna bez jediné skvrnky. Používat ho můžete na všechny skleněné plochy, jako jsou třeba koupelnové zástěny nebo zrcadla. Actifibre mikrohadřík na okna si hravě poradí i se zaschlou špínou! Pokud se hadřík úklidem zašpiní, nezoufejte, můžete ho jednoduše vyprat v pračce a to opakovaně.  Vydrží vám tak opravdu dlouho. Actifibre mikrohadřík na okna je k dostání v běžných sítích hypermarketů a v e-shopu již od 59,90 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10663″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“343″}}]]

Mikrohadřík z budoucnosti
Úklid je velice neoblíbenou činností, kterou chceme mít co nejrychleji za sebou. Samozřejmě s perfektními výsledky. Pokud sáhnete po jedinečném mikrohadříku od Viledy, odpadne vám rozhodování nad volbou správného úklidového pomocníka a zůstane jen dokonale čistá domácnost. Multifunkční hadřík Actifibre se hodí na všechny povrchy a díky unikátnímu složení nevyžaduje použití chemických prostředků.  Mikrohadřík Actifibre od Viledy je úklidovým pomocníkem budoucnosti. Nejen, že se díky mikrovláknům hodí na všechny povrchy bez rozdílu, ale poradí si i s nejodolnější špínou. Perfektně odstraní každou skvrnu, k čemuž si vystačí pouze s vodou.  Materiál, ze kterého je vyrobený, totiž nevyžaduje použití žádných čisticích prostředků. Proto je vhodný i pro domácnosti s malými dětmi citlivými na agresivní chemikálie. Uplatnění najde v celé domácnosti i ve venkovních prostorách. S hadříkem z mikrovláken od Viledy vás nerozhodí žádná spoušť. Výjimečnost hadříku spočívá také v použité technologii aktivní absorpce, díky které je Actifibre dokonale savý a zanechává umytou plochu nejen perfektně čistou, ale také suchou.  Navíc ho po úklidu jednoduše vyždímáte. Hadřík je pratelný a velmi rychle schne, takže dlouho vydrží a po chvíli je zase připraven na další mytí. Nezanechává nevzhledné šmouhy, chloupky, ani nepoškrábe žádný povrch. Čistí, saje a leští v jednom jen za pomoci vody! Mikrohadřík ACTIFIBRE zakoupíte v běžných sítích hypermarketů/hobby marketů od 39,90 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10666″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

 

Komentáře