Ráj pro cyklisty v Dolním Rakousku

Reklama

V Dolním Rakousku si budou cyklisté připadat jako v ráji. Více než 4200 kilometrů tras různými terény potěší vášnivé sportovce i rodiny s dětmi. Pro letošní rok je navíc otevřena krásná přes 100 kilometrů dlouhá trasa kolem řeky Ybbs.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19409″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Cyklostezka kolem řeky Ybbs v oblasti Mostelviertel se postará o nádherné zážitky na kole a v přírodě. Určena je především pro cyklisty pohodáře a rodiny, kteří ocení především nové srdce celé trasy mezi obcemi Waidhofen an der Ybbs a Lunz am See. Tato část je 55 kilometrů dlouhá a kopíruje řeku a bývalou železnici, je tedy i krásně rovná a zcela bez aut. Stezka vede přes romantické obloukové mosty a prochází krátkým tunelem, protkne divokou soutěsku, nabízí spousty krásných míst k odpočinku a ke koupání v křišťálově čisté vodě.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19410″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Ti, pro které je padesát kilometrů málo, si mohou užít celou délku stezky od Dunaje až po Lunzer See. Přidají si tak dalších padesát kilometrů mírně kopcovitou krajinou moštových hrušek a užijí si tak různé stránky oblasti Mostviertel.

Neobvyklé zážitky a špičkový servis nabízí další trasy, které jsou skvěle uzpůsobeny nejen pro cyklisty-sportovce, ale také cyklisty-požitkáře, jež rádi vyzkouší místní speciality a nechávají se hýčkat.

Tipy na další novinky v dolnorakouských cyklotrasách:
• Skvělá tunelová trasa / Türnitzer Bahnradweg  (9 km) – Projíždět tmavými, chladnými tunely? To zní trochu strašidelně a je to něco úplně jiného. Na stezce najdete hned tři v různých délkách a na konci vás čeká krásné přírodní koupaliště.
• Traisentalská cyklostezka / Traisental-Radweg (111 km) – Stezka osloví především pohodové cyklisty a rodiny. Vede podél řek a idylických zákoutí po dobře značené asfaltce mimo silnice. Po cestě se zastavte v klášteře Herzogenburg v prvním velbloudím divadle a ZOO s bílými tygry (Kameltheater Kernhof).
• Thayarunde (111 km) – Okružní stezka začíná ve Slavonicích a vede oblastí Waldviertel. Polovina vede po asfaltce a druhá pak po nezpevněných cestách. Její součástí jsou také úseky dvou velmi oblíbených stezek – Kampa-Dyje-Morava a Stezka železné opony.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19411″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Kromě delších či kratších vyjížděk nabízí tento rakouský region v blízkosti hranic s Českou republikou i řadu možností, jak ráno vyjet jen s lehkým batůžkem a večer se po příjemně stráveném dni vrátit zpět do výchozí destinace. Tzv. hvězdicovité výlety si jako základnu volí vždy jedno místo, z něhož existuje nespočet možností, kam vyrazit, co zajímavého vidět a co lahodného ochutnat. Výchozí destinace se přitom postarají o pestrý výběr témat a tras: v oblasti Marbach se jezdí podél Dunaje, v okolí Retzu se vyráží po stopách vína, kolem města Gmünd je v popředí zájmu vrchoviště a les, ve Wilhelmbsurgu se krouží kolem řeky Traisen, z Badenu se vyráží za poznáváním kulturních pokladů Vídeňského lesa a ve světě pahorků Bucklige Welt se s kolem dobývají kopce a vrchole. Cyklisté v Dolním Rakousku narazí na tajemné staré hrady, romantické vinice, monumentální zámky či národní parky, jezera, rašeliniště a horské štíty.

Na své si v Dolním Rakousku přijdou i milovníci adrenalinu. Nejrozsáhlejší šít MTB tras nabízí Waldviertel a Vídeňské Alpy. Vídeňský les pak nabízí 46 dobře značených tras, které jsou propojené, takže si každý může sestavit svou vlastní túru a naplánovat také několikadenní trasy i s noclehem. Zcela novou součástí sítě cyklostezek jsou traily pro horská kola ve Weidlingu, na nichž si užijí zábavu rodiny s dětmi i zdatní cyklisté. Bike-Park Semmering osloví pokročilé bikery pořádnou zábavu. Ridery tady očekává outdoorová akční show v délce 12 km a s převýšením 350 m, tři stupně obtížnosti, spousta singletrailů, překážek jako boule, prohlubně a klopenky a nechybí osmimístná kabinová lanovka pro komfortní výstup.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19412″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“597″}}]]

Zdroj: http://www.dolni-rakousko.info/cyklistika

Komentáře