Rekordní počet dětí se přihlásil do soutěže Česko se hýbe ve školách plných zdraví

Reklama

Děti se hýbou čím dál méně a roste počet těch, které trpí obezitou. Změnit to chce Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz, který je motivuje k lepšímu životnímu stylu zábavnými sportovními aktivitami. Jednou z nich je populární celorepubliková soutěž týmových skladeb Česko se hýbe ve školách plných zdraví, do které se letos zapojil rekordní počet  3 656 dětí.

“Není pravda, že se děti nechtějí hýbat, jen je třeba je k pohybu náležitou formou motivovat,” říká Jitka Literová, ředitelka soutěže Česko se hýbe ve školách plných zdraví. Právě tomuto projektu se daří v dětech budovat lásku k pohybu, o čemž svědčí především to, že se letos koná už pátý ročník a zúčastní se jej rekordní počet závodníků.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21301″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Celorepubliková soutěž týmových skladeb Česko se hýbe ve školách plných zdraví je určena mateřským, základním a středním školám či školním klubům včetně dalších školních, volnočasově aktivních, skupin. “Formou pohybu a tance chceme v otevřené soutěži motivovat děti a mládež různých věkových kategorií od 5 do 18 let k fyzické aktivitě. Jsme rádi, že si soutěž získává větší a větší podporu z řad učitelů, kteří s dětmi po celý rok nacvičují pohybové skladby různých žánrů. Děti se baví, hýbou, a přesně to je naším cílem,“ dodává Jitka Literová.

Každý rok od ledna do května tak mohou diváci během osmi postupových kol probíhajících po celé ČR, shlédnout stovky skladeb, ve kterých své dovednosti předvádí tisíce účastníků – nejmenší děti i teenageři, pohybově zdatné i ty méně a dokonce i handicapovaní.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21302″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

“Počet závodníků každým rokem roste. Letos prošlo celou jarní sezonou a všemi 8 soutěžními postupovými koly 3 656 dětí. Ve finále 2. června v Brně se utká 2 000 závodníků z celé České republiky ve 191 skladbách. Atmosféra bude jistě skvělá, a to jak na pódiu, tak v hledišti, protože výkony jsou mnohdy velmi emotivní,” zve na akci Jitka Literová.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21303″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zajímavosti:
Organizátorem akce je AC BRNO ve spolupráci s Českým svazem aerobiku a fitness FISAF.cz. Finále projektu Česko se hýbe ve školách plných zdraví se poprvé koná v Brně. Nejvíce účastníků je v kategoriích 8 až 10 let a 11 až 13 let.  Soutěží děti od 7 let až po dospělé, ve více úrovních – nováčci, pokročilí, skladby aerobik, tanec, gymnastika a ani v letošním roce nebude chybět jedna skladba tělesně postižených.

Soutěž Česko se hýbe ve školách plných zdraví je jedním ze stěžejních projektů iniciativy Česko se hýbe, která chce Čechům pomoct začlenit zdravý životní styl a hlavně pohyb do každodenního života. Do projektu Česko se hýbe ve školách plných zdraví se každoročně zapojuje více než 500 měst, obcí, škol, odborných lékařských společností, sportovních klubů, svazů a asociací, sportovních center, sportovních profesionálů a především desetitisíce aktivních účastníků každého věku, od malých dětí až po seniory.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21304″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“281″}}]]

Zdroj: www.ceskosehybe.cz

Komentáře