Říjnové tipy z Divadla Bolka Polívky

Reklama

Divadlo Bolka Polívky v Brně zve na říjen plný intenzivních kulturních zážitků. Po 22 letech se do jeho prostor vrací známá brněnská malířka Miroslava Oberreiterová. Výstava Tichá krajina, která představí její pozoruhodnou tvorbu, ozdobí foyer divadla od 2. října. Premiéru a zároveň derniéru svého představení Na ostro! v úterý 17. října na jevišti Divadla Bolka Polívky odehraje slovenský komik a klaun Pavol Seriš. Mix autorských skečů, gagů, pokusů, pohybů i improvizací v originálním večeru slibuje výtečnou zábavu.

Bratislavské Divadlo Astorka Korzo´90, které se od letošní sezony zařadí mezi pravidelné hosty Divadla Bolka Polívky, do Brna přiveze svou verzi nejznámější a nejhranější Shakespearovy komedie – Sen svätojánskej noci. V hlavních rolích excelují Anna Šišková, Miroslav Noga, Marta Sládečková, Marián Labuda ml. a další skvělí herci, takže je jisté, že ve středu 18. října budou v Divadle Bolka Polívky k vidění výborné herecké výkony, vtipné scény a humorné situace v osobitém pojetí Shakespearovy klasiky.

A zatímco Divadlo Astorka Korzo´90 je mezi hosty v Divadle Bolka Polívky nováčkem, Divadlo Na zábradlí patří k oblíbeným stálicím. Legendární pražská scéna se tentokrát představí hned dvěma inscenacemi ze svého repertoáru: autorským hudebně-divadelním představením Miloše Orsoně Štědroně Krásné psací stroje v pátek 20. října a fantaskním Andersenem v sobotu 21. října.

Miroslava Oberreiterová / výstava Tichá krajina
Vernisáž: pondělí 2. 10. od 17.00
Miroslava Oberreiterová (1960, Brno) se od roku 1987 intenzivně věnuje malbě a to především olejomalbě, ale také akrylu a pastelu. Své obrazy s úspěchem vystavuje doma i v zahraničí a její díla jsou součástí četných sbírek. Mezi její další umělecké aktivity patří divadelní scénografie a kostýmní návrhářství.

Pavol Seriš / Na ostro! – úterý 17. 10. od 19.00
Autor: Pavol Seriš
Hrají: Pavol Seriš
Délka představení: 90 min.
Anotace: Mladý komik a klaun Pavol Seriš se po autorských inscenacích „Chutilo vám, páni?“ a „Pri kase“ představí v Divadle Bolka Polívky v unikátní one-man show s názvem NA OSTRO! V komponovaném večeru na pomezí stand-up comedy a divadla se diváci mohou těšit na průřez Serišovou divadelní tvorbou od amatérských začátků až po nejnovější kusy.

Divadla Astorka Korzo´90  / Sen svätojánskej noci – středa 18. 10. od 19.00
Autor: William Shakespeare
Režie: Ondrej Spišák
Hrají: Anna Šišková, Miroslav Noga, Marta Sládečková, Marián Labuda ml., Vlado Černý, Ágnes Jókai, Róbert Jakab, Juraj Kemka, Rebeka Poláková, Zuzana Konečná, Peter Šimun, Lukáš Latinák ad.
Délka představení: 145 min. + přestávka
Anotace: Milostný čtyřúhelník představuje mladou, čistou lásku, i když zamilovaní možná ani nevědí, koho vlastně milují. Jejich protipólem je okouzlení panovníka mladou Amazonkou. A hlavně vztah, který dokáže pohnout moři a oceány – manželství krále a královny  elfů a víl, mimomanželské útěky, například láska ke kuchtíkovi s hlavou osla… Příběh provází komická skupinka, která nacvičuje divadlo. A za všemi podivnými událostmi stojí Puk s kouzly, čárami a zázraky, které ovlivňují pozemský i božský svět.

Divadlo Na zábradlí / Krásné psací stroje – pátek 20. 10. od 19.00
Autor: Miloš Orson Štědroň
Režie: Jiří Havelka
Hrají: Anežka Kubátová, Natália Drabiščáková, Miroslav König, Leoš Noha, Jiří Vyorálek, Ladislav Hampl, Petr Jeništa, Miloš Orson Štědroň, Pavel Fiedler, Jan Švamberg
Délka představení: 90 min.
Anotace: Autorské hudebně-divadelní představení na téma slavných osobností české literatury. Tři literární velikáni (Jan Zábrana, Josef Škvorecký a Bohumil Hrabal) bojují o existenci ve víru redaktorských nástrah a normalizace. Své souboje svádí prostřednictvím rychlých psacích strojů, v případě čtvrtého (Jiří Kolář) i za pomoci lepidla.

Divadlo Na zábradlí / Andersen – sobota 21. 10. od 19.00
Autor: Hans Christian Andersen a kolektiv
Režie: Jan Mikulášek
Hrají: Dita Kaplanová, Jana Plodková, Magdalena Sidonová, Anežka Kubátová, Petr Čtvrtníček, Miroslav König, Ivan Lupták, Jiří Černý
Délka představení: 90 min.
Anotace: Fantazie na motivy Andersenových pohádek a dětských nočních můr.
Pohádkový svět, ve kterém si víla vezme život, opuštěné děvčátko umrzne na chodníku, cínový vojáček s jednou nohou se rozpustí, a další jímavé příběhy se smutnými konci se proplétají s autentickými vzpomínkami herců. Svobodné parafráze Andersena dávají modelovým příběhům konkrétní, reálné obrysy, přibližují je našim zkušenostem, našemu světu. Dětství jako kombinace Andersenových hororů, strachů ze tmy pod postelí i hádek rodičů.

Zdroj: www.divadlobolkapolivky.cz

Komentáře