Robotická paže v liberecké iQLANDII

Reklama

Kosmonautické centrum má další posilu.

V liberecké iQLANDII mají novou namakanou paži! Není z masa ani kostí, ale je zcela robotická. Tým science centra ji pořídil do svého Kosma! Takže pokud chcete zažít pořádné vesmírné dobrodružství, neváhejte a přijďte. Protože právě v této interaktivní expozici se proměníte ve skutečného kosmonauta. Pomocí nového kybernetického ramene odeberete důležitý vzorek z povrchu Měsíce pro svůj výzkum, dopodrobna zmapujete Rudou planetu ve speciálně navrženém vozítku Mars Rover, zkouknete pitvu mimozemšťana, projdete se Hvězdným tunelem a svou misi završíte přistáním na planetě Zemi v autentickém modulu Vostok 28. A jak se stát správným astronautem? To vám prozradí stejnojmenný film, který science centrum uvede do svého Planetária 26. října. Díky snímku nahlédnete jak do výcvikového centra NASA, tak i na mezinárodní vesmírnou stanici. Zjistíte třeba, k čemu slouží Šouflplán, nebo jak probíhá takový nácvik stavu beztíže a přetížení při vzletu rakety. Kromě dalších čtyři sta interaktivních exponátů se v iQLANDII můžete těšit i na doprovodný program – badatelské aktivity, akční Science show a workshop Člověk a jeho schopnosti.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12072″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

Dotkněte se hvězd
Máte rádi pořad PokusiQ na Stream.cz? Tak pak tu pro vás má iQLANDIA soutěž s velkým S! A představte si, nemusíte nic točit, malovat nebo cokoliv složitě vypisovat. Stačí, když teď zasednete k počítači, mobilu nebo tabletu a pošlete do 25. října na adresu soutez@iQlandia.cz návrh experimentu(ů), který(é) byste chtěli v pořadu vidět. A hlavní cena? Kolosální! Nejlepší návrh se stane tématem jednoho z dalších dílů PokusiQu, který si autor vítězného experimentu natočí společně s moderátory pořadu.

Stavte se proto ve čtvrtek 27. 10. mezi 14. a 16. hodinou v iQLANDII. Nejenže tu potkáte hvězdy PokusiQu, které vám předvedou několik pokusů jako například výrobu rakety, vznášedla nebo mlhy, ale také se zúčastníte slavnostního vyhlášení soutěže. To proběhne na závěr akce spolu s velmi oblíbenou Science show. iQLANDIA Liberec je členem České asociace science center.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12073″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

 

 

Komentáře