Rozhovor s Marií Doležalovou

Reklama

Pomáhat se dá různě: koncertem, sbírkou, výtěžkem z knížek …

Jaké to je být patronkou Kuřete? A jak jste se s Kuřetem potkali a kdo vás dal dohromady?
Když mne POMOZTE DĚTEM oslovilo před více než třemi roky, měla jsem z toho velkou radost. A ještě větší radost jsem měla po první schůzce s Janou Vožechovou a týmem okolo ní, když jsem zjistila, jak jsou to akční lidé, kteří chtějí dělat charitu pro děti naplno a originálně. Už od prvního setkání jsme věděli, že nám bude spolupráce klapat. Byla to Jana, která mi řekla, že důležitým úkolem patronky je dávat lidem na vědomí, že Kuřeti nemusí pomáhat jenom penězi, ale i svými vlastními aktivitami, menšími i většími, ke kterým si pouze nechají zapečetit sběrnou kasičku. Chceme, aby lidé věděli, že i třeba uspořádat oslavu, bazárek, malou přehlídku, koncert, nebo si dát do vlastního obchůdku sběrnou kasičku, kam lidé občas přispějí – že to všechno je malá pomoc. A naším heslem je, že žádná pomoc není malá, protože tisíc maličkostí od různých lidí je dohromady velká pomoc pro děti.

Mám pocit, že vás to baví, vždyť už jenom kolik aktivit se kolem Kuřete ve spojení s vámi děje – bazárky v divadle, šansonové koncerty, 20 korun z knížek… Co ještě plánujete dalšího? Na co se můžeme v nejbližší době těšit a zároveň pomoci Kuřeti?
Blíží se nám termín další Šansoniéry, kterou opakovaně pomáhám organizovat. Bude se konat v pražské La Fabrice 17. února a bude doslova plný hvězd! Zaprášené hity a písně, které už jste možná zapomněli, přijdou zazpívat a už dopředu se pro Kuře vzdali honoráře: Eliška Balzerová, Iva Pazderková, Tomáš Klus, Anna Polívková, Petra Horváthová, Václav Neužil, Marek Taclík, Lukáš Pavlásek, Jan Cina, Zdeněk Piškula a spousta dalších. Tisíc korun, které za vstupenku zaplatíte, budou dobře vynaložené peníze. Uvidíte. Navíc 100% z ceny lístku půjde rovnou na konto Pomozte dětem. Přijďte! Vstupenky koupíte na www.lafabrika.cz.

Další sbírkový večer už se pomalu blíží, už dostává nějaké konkrétnější obrysy?
Věříme, že se nám podaří 15. dubna přilákat k televizním obrazovkám, co nejvíce diváků. Pořad už začíná dostávat konkrétní obrysy… Minulý rok jsme věděli už na podzim, že budeme slavit kuřecí 18tiny, které byly pro Kuře přelomové, ostatně tak to bývá i v životě. Udělalo se spousta změn, uspořádali jsme první ročník Peříčkového dne, který sbírkovému večeru předchází a jenž budeme letos rozhodně opakovat.

Co kromě „kuřecích“ aktivit na vás ještě čeká v nejbližší době a je v plánu i nějaký odpočinek?
Čeká mě natáčení v české televizi, protože se objevím v jednom dílu Soudce A.K., což je můj oblíbený seriál. Momentálně začala plesová sezóna, takže nás čekají předtančení a moderace v různých městech, jsem ráda, že i v mém Trutnově. Co se týče volna, čeká mě takový akční výlet do Francie, Markovi se blíží premiéra s bratry Formany a my se na něj s celou jeho rodinou pojedeme podívat do Francie na premiéru. Spojíme to i s výletem do Paříže, tak na to se moc těším!

Jak nejraději relaxujete?
Bez telefonu, emailu, bez přemýšlení o práci. A pak už je to jedno – vařím, chodím na procházky, jsem s blízkejma….Za poslední roky mám tak trochu deficit volného času, někdy mi přijde, že čas je to nejvzácnější, co máme. I ten volný, který člověk stráví jen tak.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_original“,“fid“:“16344″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“675″,“style“:“float: left;“,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“228″}}]]

MARIE DOLEŽALOVÁ je nesmírně akční a všemi směry talentovaná mladá dáma, která se kromě herecké profese věnuje i celé řadě dalších věcí (film, TV´s, domovská scéna Divadla Na Fidlovačce, Letní shakespearovské slavnosti, autorský projekt Kafe, pivo, cigárko, spolu s Markem Zelinkou vyhráli StarDance 2015, atd.). Před třemi lety začala spolupracovat s  POMOZTE DĚTEM.  Tomuto sbírkovému projektu věnuje spoustu svého času. Není pouhou pasivní patronkou, ukazující svoji tvář, ale aktivně usiluje o pomoc dětem, inspiruje ostatní k pomoci a svými aktivitami finančně přispívá. Pro „Kuře“ fungující pod ochrannými křídly NROS a ČT (Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize) a ve spolupráci s dalšími partnery pravidelně pořádá koncerty, bazárky v Divadle Na Fidlovačce, Šansoniéry, reprezentuje projekt na veřejnosti a samozřejmě přichází s dalšími vlastními nápady…. Významnou pomocí pro „Kuřecí konto“, které rozděluje vybrané peníze mezi organizace přinášející přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé republice, byl i její blog KAFE A CIGÁRKO, resp. z něj vycházející dva projekty –  kniha KAFE A CIGÁRKO (nakladatelství Domino) a audio kniha KAFE A CIGÁRKO (vydavatelství TYMPANUM).

 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“16342″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“318″}}]]

Necelá stovka posledních vstupenek zbývá na ŠANSONIÉRU Marie Doležalové, kterou ona sama již po několikáté pořádá. Na páteční únorový večer (17. 2.) si do holešovické La Fabriky pozvala Elišku Balcerovou, Annu Polívkovou, Tomáše Kluse, Ivu Pazderkovou, Václava Neužila, Marka Taclíka, Honzu Cinu, Zdeňka Piškulu, Petru Horváthovou a celou řadu dalších hereckých kolegů, kteří se vzdali svých honorářů ve prospěch POMOZTE DĚTEM.

Přijďte se nadýchat kouzelné atmosféry večera, při kterém všichni pomáhají – hvězdy svým zpěvem a diváci svou účastí. Tentokrát uslyšíte zaprášené hity a písně, na které jste možná už zapomněli.

„Chceme, aby lidé věděli, že i třeba uspořádat oslavu, bazárek, malou přehlídku, koncert, nebo si dát do vlastního obchůdku sběrnou kasičku, kam lidé občas přispějí – že to všechno je malá pomoc. A naším heslem je, že žádná pomoc není malá, protože tisíc maličkostí od různých lidí je dohromady velká pomoc pro děti,“ říká Marie Doležalová ke zmiňované akci (rozhovor k případnému dalšímu užití v příloze).

Když se před dvěma lety rozhodla stát patronkou POMOZTE DĚTEM netušila, že její pomoc nabere tak velké obrátky. Vydavatelé knižní a audio podoby Marušky blogu Kafe a cigárko přispívají 20 korunami z každého prodaného kusy, přidaly se i její kolegyně z divadla a pořádají charitativní bazárky, Marie sama organizuje koncerty a šansoniéry.

To všechno ve prospěch „kuřecího konta“ POMOZTE DĚTEM projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti podporující ohrožené a znevýhodněné děti, který za dobu své existence, tedy 19 let, rozdělil dětem přes 212 mil. Kč. Pomáhat můžete i vy, i když už třeba neseženete vstupenky na ŠANSONIÉRU. Na www.pomoztedetem.cz naleznete mnoho způsobů jak do toho.

Nejznámějším však stále zůstává přímý přenos benefičního večera POMOZTE DĚTEM na ČT 1. Pro dobrou věc by se měli všichni spojit! Zaznamenejte si, prosím, do diářů termín: sobota 15. dubna 21:15. Těšit se můžete na nečekaná setkání. Děti, které neměly v životě zatím tolik štěstí, se zase těší na vaší pomoc.

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS)
Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) existuje již dvacet tři let a patří mezi stabilní neziskové organizace v České republice. Jejím posláním je rozvíjet občanskou společnost a český neziskový sektor. Od svého založení úspěšně podpořila více než 6 000 projektů částkou přesahující 1,8 miliardy korun. Nadační příspěvky poskytuje z grantových programů pocházejících ze zdrojů Evropského hospodářského prostoru, ale i z individuálních či firemních zdrojů.

Komentáře