sebamed slaví Den kůže

Reklama

Den kůže každoročně připadá na 5.5.. Proč právě toto datum? Tento den byl vybrán pro podobnost s přirozeným pH zdravé pokožky, které je 5,5. Značka sebamed se ke Dni kůže připojuje již po deváté a na oslavu tohoto data připravila pro své zákazníky speciální nabídku. Po celý týden, od 30. dubna do 7. května je ve vybraných lékárnách, internetových lékárnách a na e-shopu Kupkosmetiku.cz možné zakoupit produkty sebamed s 50% slevou. Jelikož mottem značky sebamed je: „Pouze zdravá pleť je krásná“, chceme podpořit Den kůže výhodnou nabídkou a připomenout tak důležitost správné péče o pokožku.

Zdravá pokožka má již od dětství mírně kyselé pH, proto hovoříme o kyselém ochranném plášti pokožky, který nás chrání před vlivem patogenních mikroorganismů a bakterií. Pokud dojde k narušení pláště, například používáním nevhodných mycích prostředků nebo příliš častým mytím, pH pokožky se začne přibližovat k neutrálnímu, které je však ideálním prostředím právě pro patogenní organismy. Pokud dojde k narušení kyselého pláště pokožky používáním klasického mýdla obsahujícího alkalické složky (běžné má pH zhruba 12), trvá obnova na hodnotu pH 5,5 u zdravého jedince zhruba tři hodiny, u dětí a starších lidí je tato doba ještě delší. A čím déle tento proces trvá, tím vyšší je riziko poškození pokožky. V ohrožení jsou také lidé se sklony k atopickým ekzémům, s velmi suchou pokožkou či alergici, kteří by měli výběru mycích prostředků věnovat zvýšenou pozornost. U citlivé i normální pleti je vhodné postarat se o její hydrataci po mytí vhodným krémem, aby byl doplněn tukový filtr pokožky. Většina žen věnuje tuto péči pleti obličeje, neměli bychom však zapomínat na ruce a pokožku celého těla, především na místa se sklonem k vysušování jako jsou lokty či kolena.

Proto mají produkty značky sebamed kyselé pH 5,5 a tím nenarušují ochranný kyselý plášť. Pokožka tak zůstává silná a plní svou základní funkci, tedy bariéry před nebezpečnými vnějšími vlivy a zůstávala krásná a bez podráždění. Sebamed nabízí produkty pro mytí i péči o pokožku včetně deodorantů, šamponů a speciální řady pro problematickou i suchou pleť. Pro ty, kteří chtějí, aby jejich pleť zůstala mladá a krásná, nabízí řadu s obsahem Q10. Zkrátka portfolio, z kterého si vybere každý.

Více informací naleznete na www.denkuze.cz (od 15.4.) a www.sebamed.cz.

Komentáře