Šest potravin, za které vám tělo poděkuje

Svět kolem nás se neustále zrychluje a my jsme vystaveni čím dál většímu stresu a tlaku. To vše může vést k vyčerpávání organismu, ale i onemocněním srdce a cév, tedy civilizačním chorobám, jež nás mohou ohrožovat na životě.

Jak s touto situací naložit? Chce to vzepřít se jí. A to tak, že se i navzdory zběsilému tempu všedního života budeme držet zdravého životního stylu. V tom pomůže i online pomocník Index-zdravi.cz, který nás krok po kroku dostane do formy a ukáže, jak ze zdravého životního stylu udělat styl nám vlastní. Začněte třeba tím, že svůj jídelníček obohatíte o šest superpotravin, které dodají energii a podpoří i vaše srdce.

Superpotraviny jsou nejkoncentrovanější a nejbohatší na živiny ze všech potravin. Obsahují vysoké množství vitaminů, minerálních látek, antioxidantů, vlákniny, zdravých tuků, proteinů a enzymů. Chybět by neměly v žádném vyváženém jídelníčku.

Možná právě uvažujete nad svým jídelníčkem. Klikněte na Index-zdravi.cz a díky výsledkům testu, který vám zabere maximálně deset minut, si budete moci udělat obrázek o svém životním stylu, a to z hlediska stravování, pohybu, duševní pohody, zlozvyků i celkového zdraví. Dozvíte se nejen to, co vašemu tělu chybí a přebývá. Na základě výsledků si vygenerujete čtyřtýdenní plán, který vám bude parťákem na cestě ke zdravému stravování i dobré životosprávě.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20149″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

1.Avokádo – lahodně proti stresu
Avokádo si zamilovali stoupenci kvalitní gastronomie, ale i příznivci zdravého stravování. Věděli jste, že patří mezi ovoce? Dokonce obsahuje nejvíce železa a tuků v porovnání s ostatními druhy ovoce. Kromě toho je také bohaté na další minerály, vitaminy a vlákninu. Pomáhá proti depresím, nervozitě a stresu. Díky bohatému množství mononenasycených tuků pracuje na zvýšení hladiny dobrého cholesterolu v těle.

2.Hlíva ústřičná – elixír věčného mládí
„Elixír věčného mládí“ – tak se často nazývá hlíva ústřičná, která patří mezi nejvzácnější jedlé houby. Je vhodná zejména v období zvýšených nároků na náš imunitní systém. Její pravidelná konzumace nás chrání před působením negativních vlivů vnějšího prostředí, protože je výborným antioxidantem. Hlíva je nejen zdravá, ale i chutná, obsahuje mnoho bílkovin a vlákniny a stává se tak ideální dietní potravinou.

3.Chia semínka – staří Aztékové věděli, co si dopřát
Chia semínka jsou ve světě zdravé výživy čím dál více oblíbená. Znali je už staří Aztékové, pro které byly společně s kukuřicí a fazolemi základem jídelníčku. Mezi superpotraviny patří zejména díky svému unikátnímu složení. Jsou zdrojem vitaminů, mirerálů, aminokyselin, nenasycených mastných kyselin omega 3 a 6, které pomáhají udržet srdce zdravé. V kombinaci s vodou vytvářejí emulzi, která přispívá k hydrataci těla zevnitř a udrží nás svěží po celý den.

4.Goji – kustovnice čínská se představuje
Goji jsou sušené plody rostliny kustovnice čínské, na které nedá dopustit čínská medicína. Ani my bychom se o ni ve svém jídelníčku neměli ochuzovat. Má totiž příznivý dopad na náš ardiovaskulární systém. Díky vysokému obsahu vitaminu C účinně podporuje obranyschopnost lidského organismu. Mnoho z nás také uvítá, že je nezapomenutelným pomocníkem v oblasti hubnutí. Krásným bonusem je i její umění zpomalovat proces stárnutí. 

5.Brokolice – super domácí
Superpotraviny nemusí být nutně ze zahraničí a nemusí je zdobit ani exotický název. Za superpotravinu můžeme označit i brokolici. Obsahuje velké množství rozpustné vlákniny, která na sebe váže volný cholesterol a vyvádí ho z těla. Je bohatá na hořčík, vápník a draslík, který pozitivně působí při snižování vysokého krevního tlaku. Brokolice je výborným pomocníkem při udržování zdraví našich kostí zejména díky obsahu vitaminu K, který umožňuje správnou distribuci vápníku v těle. Uvařte ji třeba dnes k večeři.

6.Česnek – zázrak ve stroužku
V jednom stroužku česneku najdete brom, vápník, chlór, měď, železo, hořčík, fosfor, draslík, sodík, selen, vitaminy A, B1, B2, B3 a C. Náš organismus ho více než ocení. Kromě obsahu velikého množství látek, které naše tělo potřebuje, je také přírodní podporou pro náš imunitní systém. Podle vědců je česnek nejlepší zbraní v boji s cholesterolem ve stravě, a tak nám výrazně pomáhá udržet jeho přirozenou hladinu. Tím také podporuje zdraví  cév a srdce.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20147″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Tip: Udržte si vitalitu a podpořte srdce
Cítíte se unavení a energie se vám příliš nedostává? Podpořte své tělo s pomocí doplňku stravy Koenzym Q10 Cardio. Obsahuje koenzym Q10, který je běžnou součástí našeho organismu, ale čím jsme starší, tím méně jej naše tělo produkuje. Je pro nás tak důležitý, protože pomáhá tělu vytěžit maximum energie z přijímané potravy. Tuto úlohu podporují i přítomné vitaminy skupiny B (B2, B3, B5 a B6) a C, které navíc přispívají ke snižování únavy a vyčerpání. Vitamin B1 potom podporuje správnou funkci našeho srdce a cév. (Doporučená cena doplňku stravy Koenzym Q10 Cardio, 40 + 40 tablet, je 369 Kč.)

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20148″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“337″}}]]

Zdroj: Index-zdravi.cz

Komentáře