Šestý ročník akce ČTEME PRO KUŘE

V pondělí 4. 12. se od 9:00 hodin bude konat na vánočně vyzdobeném Staroměstském náměstí v Praze šestý ročník akce ČTEME PRO KUŘE. 7 hodin čtení + spousta známých tváří = pomáháme dětem. Na pódiu se během sedmi hodin vystřídají známé osobnosti, které se rozhodly podpořit ohrožené a znevýhodněné děti, mj. Jiří Dědeček, Milan Peroutka, Tomáš Měcháček, Nasty, Daniela Krolluperová a další.

Kdy: 4. 12., 9:00 – 16:00
Kde: Vánoční trhy, Staroměstské náměstí, Praha
Co: Čtecí maraton ČTEME PRO KUŘE – pomáháme dětem
Kdo: Jiří Dědeček, Milan Peroutka, Tomáš Měcháček, Nasty, Daniela Krolluperová a další.

Dopolední program bude zaměřen především na školy a na děti z podpořených organizací. Ty budou samy nejen číst, ale také si o knížkách povídat s autory. O doprovodný program se postará kouzelník Jiří Hadaš, Milan Peroutka, Sabina Křováková, Nasty a další. Provázet celým dnem s Kuřetem bude Bára Mottlová a moderátor ČT D Jakub Voříšek.

Jako „vstupné“ pro děti a žáky základních škol poslouží jakákoliv dětská knížka, ze které budou návštěvníci předčítat a kterou mají možnost zakoupit si přímo na místě. Od nakladatelství Albatros na ni získají 50% slevu. Celý výtěžek z maratonu ve čtení poputuje na konto pro ohrožené, znevýhodněné a těžce nemocné děti. Na sbírkový účet Pomozte dětem se připíše také výtěžek ze zapečetěných kasiček, do nichž bude možné přispět přímo na akci.

ČTEME PRO KUŘE na Staroměstském náměstí pořádá sbírka Pomozte dětem, charitativní projekt Čtení pomáhá a nakladatelství Albatros.
„Čtecí maraton navazuje na předešlé velmi úspěšné ročníky. Loni jsme poprvé četli na Staroměstském náměstí, kde se během sedmi hodin vystřídalo více než 150 malých i velkých čtenářů a na pomoc dětem jsme vybrali téměř 12 tisíc korun. Jsme tak sami zvědaví, kolik se nám podaří do kasiček vybrat letos. Zároveň bych ráda všechny pozvala na Staroměstské náměstí i o týden později, 11. 12. od 16:00 do 19:00, kdy se již podruhé bude konat Živý jukebox Marie Doležalové a Vaška Tobrmana,“ říká Zlata Kasová z Pomozte dětem.

Zdroj: www.pomoztedetem.cz/o-pomozte-detem/clanky/cteme-pro-kure-2017

Komentáře