Škola blízké budoucnosti

Reklama

Interaktivní výuka je velmi oblíbená, na co se můžete těšit v blízké budoucnosti?

Nakladatelství Fraus je největším učebnicovým nakladatelstvím u nás. Patří také mezi největší propagátory interaktivní výuky a zavádění nových výukových metod do škol v ČR. V produkci nakladatelství najdete také učebnice, které vycházejí vstříc školám se zájmem o alternativní postupy při výuce. V roce 2007 Nakladatelství Fraus jako první ve střední Evropě vyvinulo interaktivní učebnici a významně tím ovlivnilo další vývoj způsobu výuky v českém školství. V současné době využívá interaktivní učebnice Nakladatelství Fraus více než polovina škol v ČR.

Od jednotlivých produktů ke komplexní podpoře výuky
Po pětadvaceti letech své existence zahájilo Nakladatelství Fraus novou etapu vývoje: od prodeje jednotlivých učebnic přechází ke komplexní podpoře výuky. To zahrnuje širokou škálu produktů a služeb od moderních učebnic tištěných i interaktivních přes pracovní sešity, příručky pro učitele, on-line vzdělávací portál, softwarové nástroje pro vytváření, realizaci a sdílení vlastních materiálů, semináře dalšího vzdělávání pedagogů až po evaluační a testovací nástroje, umožňující získávat zpětnou vazbu z průběhu vzdělávání. Takto komplexní řešení je možné nabídnout díky spojení tří firem v rámci skupiny FRAUS – Nakladatelství Fraus, Fraus Media a Kalibro Projekt.

I s učebnicí lze vstoupit do rozšířené reality
Stěžejní částí portfolia nadále zůstávají učebnice. Letošní novinkou je obohacení tištěných učebnic o interaktivní 3D modely. První vlaštovkou, unikátní nejen na českém, ale i evropském trhu, která posouvá výuku ve školách blíže virtuální realitě, je nová učebnice Přírodopisu pro 8. ročník. Při výuce mohou žáci poznávat jednotlivé části lidského těla pomocí interaktivních 3D modelů, aniž by museli mít jakékoliv zvláštní vybavení – stačí jim stáhnout si příslušnou aplikaci zdarma do svého mobilního telefonu. Již deset let Nakladatelství Fraus nabízí učebnice také v elektronické podobě, aktuálně na moderní platformě Flexibooks. Interaktivní učebnice vycházejí z tištěných a doplňují je o velké množství multimédií a interaktivních cvičení. Interaktivní učebnice jsou přístupné školám, všem učitelům a žákům nejen pro studium ve škole, ale i doma. Interaktivní učebnice tak ulehčují dětským zádům od těžkých brašen a zároveň šetří školám peníze za nákup ztracených nebo poničených tištěných učebnic.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20177″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“397″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Vzdělávání vstupuje do budoucnosti zvané cloud
Vzdělávací portál Fred představuje moderní on-line podpůrný nástroj pro práci učitele. V jednom z modulů – multimediální databance – naleznou učitelé již přes třicet tisíc profesionálně zpracovaných výukových materiálů, které mohou použít pro výuku ve škole i jako zadání pro domácí samostatnou práci žáků. Součástí portálu jsou také jednoduché nástroje pro učitele na vytváření příprav do hodin, možnost ukládání vlastních materiálů a praktické sdílení s učiteli i žáky školy a další užitečné funkcionality. Novinkou letošního roku je evaluační modul, s jehož pomocí bude moci každý učitel například ukončit hodinu či příslušnou část vzdělávacího plánu testem s přehledným grafickým vyhodnocením.     

Správně nastavená evaluace ve škole pomáhá dětem I učitelům
Testování ve škole nemá být cílem, ale prostředkem poznání nastavených vzdělávacích procesů. Průběžná evaluace vzdělávacího procesu pomocí srovnávacích testů a dotazníkových šetření zaměřených na důležité kvality školy je smysluplnou profesionální službou ve vzdělávání, která je přínosem pro všechny zainteresované skupiny – žáky, rodiče, učitele, ředitele škol i jejich zřizovatele. Díky úzké spolupráci se společností Kalibro Projekt, jež se evaluaci na základních a středních školách věnuje systematicky od roku 1994, může nakladatelství od letošního roku nabídnout další nové evaluační a testovací nástroje, umožňující praktické a přehledné sledování průběhu vzdělávání jednotlivých žáků i celých tříd.

Profesionální podpora vzdělávání nejsou jen učebnice
Pouze nabídka konkrétních produktů nestačí bez vysvětlení toho, jak s novými technologiemi a pokrokovými metodami při výuce pracovat. Proto nabízí FRAUS v rámci podpory učitelů odborné semináře, konference, letní školy i servis odborných konzultantů.

Zdroj: http://www.fraus.cz

Komentáře