Slavíme Světový den toalet v sobotu 19.11.

Světový den toalet, který letos připadá na sobotu 19. listopadu, „slavíme“ již od roku 2001, kdy ho zavedla do kalendáře OSN. V tento den si připomínáme, že i přestože jsou pro většinu států toalety dnes již samozřejmostí, existují na světě stále místa, kde tomu tak není. Bohužel i u nás se často setkáváme s tím, že stav toalet není vždy takový, jaký by měl být. Zanedbaná toaleta může být dokonce semeništěm bakterií, které ohrožují celou vaši rodinu. 

Věděli jste, že při spláchnutí toalety dokáží bakterie překonat vzdálenost až 1,8 metru a některé z nich byste v toaletě našli ještě dvě hodiny po spláchnutí? Pokud máte toaletu spojenou s koupelnou, rozhlédněte se, co všechno máte v této vzdálenosti. Výsledky průzkumu NSF International hovoří o tom, že pokud není záchod od koupelny oddělen, pochází dokonce až 51% bakterií právě z toalety.

Pozor si dávejte zejména na následující předměty:
– zubní kartáčky, kterými si denně čistíte zuby
– houbičky na sprchování, které máte položené u vany
– ručníky, kterými si utíráte omytou tvář nebo tělo po osprchování. Jsou však určitě stoprocentně čisté?
– koberce – často na ně po spláchnutí vystříkne voda z toalety. Přehodnoťte proto, zda je dobrý nápad chodit po bytě či domě bosý.
– mýdlo položené na umyvadle je často příliš blízko toalety, takže se také může stát terčem mikrobů.

Dejte se do boje!
Chcete-li se pyšnit čistou a voňavou toaletou, myslete na to, že ji musíte dopřávat pravidelnou a komplexní péči, jedině tak bude vždy čistá, svěží a bez nepříjemného zápachu. Hlavním aktérem při úklidu toalety by měl být přípravek, který kromě dezinfekce toalety i odstraní  všechny nečistoty. Domestos 24H Plus nejen čistí, ale také dezinfikuje! Vylepšené složení, které obsahuje tzv. Technologie Hygiene Molecules, zajišťuje dezinfekční účinek až 24 hodin po čištění a zabraňuje tak dalšímu nechtěnému šíření bakterií a dalších mikroorganismů. Účinky přípravku oceníte nejen při dezinfekci a odstranění zápachu toalety, umyvadel a dřezů, ale také při bělení zašlých spár mezi dlaždičkami a kachličkami. V ředěné formě s ním vyčistíte podlahy a jiné velké plochy.  Domestos  24H Plus je k dostání v maloobchodní síti za nezávaznou doporučenou spotřebitelskou cenu 54,90 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13822″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“443″}}]]

Vaši toaletu byste měli kromě pravidelného čištění dezinfekčním přípravkem vybavit také WC blokem, který o ni bude pečovat při každém spláchnutí. WC blok Domestos Power 5 brání tvorbě vodního kamene, vytváří bohatou pěnu, udržuje čistý povrch toaletní mísy s viditelným leskem, zajišťuje hygienickou čistotu toalety a navíc zanechá dlouhotrvající svěží vůni po každém spláchnutí. Abyste mohli vaší toaletě zajistit opravdu nepřetržitou ochranu, můžete si Domestos Power 5 nyní zakoupit v novém trojitém balení. K dostání jsou varianty Lime and Pine. Domestos Power 5 Megapack je k zakoupení ve vybraných řetězcích za nezávaznou doporučenou cenu 119, 90 Kč.

Komentáře