Šperky inspirované jógou

Reklama

Milujete jógu a vše, co k ní neodmyslitelně patří? Chybí Vám energie a přemýšlíte, jak navodit tu správnou letní atmosféru a klid duše? Pokud ano, dovolte, abychom Vám představili originální internetový obchod Sitara – Bali experience a jeho zakladatelku Kamilu Myšičkovou.  

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20833″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“451″}}]]

Kamila je vášnivá instruktorka jógy, která  se koncem roku 2014 odjela v tomto oboru vzdělávat na Bali. Součástí této cesty bylo také hledání svého vlastního já. „Našla jsem odvahu rozloučit se s prací, která mne nenaplňovala a rozhodla jsem se, že potřebuji dělat něco, do čeho bych mohla dát kousek sebe samé,“ říká o svých podnikatelských začátcích. Bali se stalo nedílnou součástí jejího života, vrací se tam několikrát do roka, teď už i kvůli Sitaře. Tílka a podprsenky, které tady prodává, jsou šity z jemného materiálu přímo na Bali. Stejně jako se tam vyrábějí maly, jež jsou krásným doplňkem nejen k meditaci, ale i ke každodennímu nošení.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20832″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Kamila vyrábí s láskou a pečlivostí jedinečné šperky ze stříbra a balijských minerálů. Každá mala i náramek je originál vytvořený tou nejlepší možnou kombinaci kamenů tak, aby se vlastnosti jednotlivých minerálů navzájem doplňovaly. „Každý z náramků má svůj příběh a ne náhodou se Vám zrovna líbí určitý minerál, on si Vás totiž svými harmonizačními účinky vybere sám,“ vysvětluje majitelka značky Sitara.

V tomto obchodě není téměř nic nemožné. Pokud byste chtěli změnit velikost náramku, zvolit si svůj přívěšek nebo vybrat vlastní kombinaci minerálů, stačí napsat jeden email s požadavky a Kamila šperk vyrobí na míru speciálně podle Vašich přání. Sitara nenabízí pouze šperky, ale také příjemné, lehké oblečení na jógu vyrobené ze stoprocentní bavlny a další jogínské doplňky.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20834″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“530″}}]]

Jogínský slovníček v praxi:
Namasté – NAMA znamená klanět se, AS znamená já a TE reprezentuje ty. V překladu tedy pozdrav znamená: Má duše se klaní/ dává najevo úctu té Tvé a naopak.
Mantra – slovo nebo zvuk opakovaný dokola pomáhající k udržení koncentrace.
Óm – touto mantrou se začíná nebo častěji ukončuje lekce jógy. Vibrace zvuku OM (složena z hlásek AUM reprezentuje fyzické tělo, mysl, vědomí) představuje absolutno. Touto mantrou se lépe zklidní mysl a připraví se tak na následující praxi jógy nebo se naopak tímto rituálem ukončí lekce.
Mala – jogínský náhrdelník používaný k meditaci. Jeden korálek se rovná jedné mantře. Klasická mala má 108 korálků plus 1 korálek věnovaný učiteli jógy.
Shavasana neboli pozice mrtvoly – jedná se o závěrečnou pozici na zádech, kdy se celé tělo a mysl uvolní a vstřebá energii a poznatky z předešlé praxe.

Zdroj: Sitara

Komentáře