Startup pro kapely – rozdává se čtvrt milionu talentovaným skupinám

Reklama

Druhý ročník úspěšného projektu se ponese v duchu několika změn. Moderátorkou projektu KB Band Academy bude sexy herečka Klára Miklasová, natáčení proběhne v novém atraktivním prostředí Vnitroblocku a peníze na tvorbu kapel si letos rozdělí pouze dvě vybrané kapely.

Óčko opět ve spolupráci s Komerční bankou a mentorem Michalem „Majkláčem“ Novákem pokračuje v projektu, který po dobu několika měsíců dává neznámým kapelám prostředky na vlastní tvorbu a šanci proniknout mezi profi muzikanty. „Oproti různým workshopům kapel, které obvykle tahají ze začínajících muzikantů peníze, je u nás kapely naopak získají,“ říká o projektu šéfdramaturg Óčka Alexandr Guha a dodává, že nejde ani o další vyřazovací talentovou soutěž, protože obě vybrané kapely projdou celou sérií pořadů od začátku až do konce.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20108″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“338″}}]]

 Klára Miklasová

Dvě vybrané kapely si mezi sebe rozdělí více než 250 000 korun a samy rozhodnou, kolik investují do nahrání singlu, natočení videoklipu, a jak pojmou vlastní koncertní show. Důležitou součástí projektu je feedback od různých osobností hudební scény a expertů v oboru. V loňském roce se do projektu zapojili David Koller, Ewa Farna nebo třeba Ben Cristovao.

Pořad se bude točit v nových multifunkčních prostorách Vnitroblocku, v hudebním studiu nebo na place při natáčení videoklipu i vlastního koncertu. „Když jsem s kamarádem Tomášem, který celý objekt vlastní, před rokem procházel areál, ani ve snu mě nenapadlo, za jak krátký čas se z Vnitroblocku stane místo, o kterém mluví celá Praha. Toto malé pražské Soho má atmosféru něčeho výjimečného, žádaného, ale zároveň zcela přirozeného a nenuceného. Studio, kde se bude KB Band Academy natáčet je v samém srdci vnitrobloku a už nyní vím, že jsme ho postavili na tom nejlepším možném místě“ říká Michal „Majkláč“ Novák.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20109″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Michal „Majkláč“ Novák

KB Band Academy se na konci roku propojí s dalším koncertem v rámci akustických vystoupení Óčka, kterými již prošla největší jména domácí hudební scény. Kdo to bude letos, zůstává stále v utajení.

Kapely se mohou přihlašovat do 5. 5. na mailu kbba@ocko.tv natočením krátkého autorského videa, ve kterém představí svůj projekt. Vybrané kapely budou pozvány na konkurz 8. 5., ze kterého nakonec vzejdou dvě postupující. Jak se bude kapelám dařit v jednotlivých úkolech, zaznamená patnáctidílný seriál, který uvede Óčko v druhé polovině roku.

Zdroj: www.kbbandacademy.cz

Komentáře