Stepující myslivci z Tap Academy Prague vyhráli Czech Dance Masters 2017

Reklama

Finálová účast Tap Academy Prague na Galavečeru Czech Dance Masters 2017 vyvrcholila velkolepým úspěchem – absolutním vítězstvím a ziskem titulu Mistr Mistrů v hlavní věkové kategorii. Třicet nejlepších choreografií tanečních souborů z celé České republiky se představilo v neděli 28. května v Průmyslovém paláci v pražských Holešovicích.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21414″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Vítězná choreografie Královský hon (The Royal Hunt) v choreografii Tomáše Slavíčka zaujala nejen odbornou porotu, ale i nadšeně aplaudující publikum. Tap Academy Prague se zároveň stala Mistrem ČR ve stepu a nominovala se na Mistrovství Evropy ve stepu 2017, které se koná v Praze 9. – 10. června.

“Jsme pyšní na celý náš tým. Naše formace dokázala nejdříve vyhrát mistrovství republiky ve stepu a následně porazit formace ze všech tanečních disciplín a získat tak cenu celé Czech Dance Masters. Jsme hrdí na to, že jsme potvrdili naše heslo – Step je jediný tanec, který je slyšet,” říká choreograf a jedna z hlavních tváří Tap Academy Prague Tomáš Slavíček.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21415″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Czech Dance Masters je největší taneční tour u nás, která už 10 let objevuje nové talenty, motivuje začínající tanečníky, vytváří inspirativní prostor pro čerpání zkušeností a nápadů v oblasti tanečního umění. Letos se do jednotlivých kol v průběhu roku zapojilo rekordních 20 000 tanečníků. Tap Academy Prague tradičně patří k úspěšným účastníkům Czech Dance Masters. V loňském roce bylo umění stepařů a stepařek TAPu korunováno pěti zlatými, šesti stříbrnými a čtyřmi bronzovými medailemi v různých věkových kategoriích. Na následujícím stepařském evropském šampionátu to bylo dokonce šest zlatých, čtyři stříbrné a čtyři bronzové medaile! Letos získala Tap Academy Prague neuvěřitelných 11 medailí napříč všemi věkovými kategoriemi. Největším úspěchem Tap Academy Prague je vítězství “Myslivců“ Tomáše Slavíčka. S choreografiemi budou úspěšní tanečníci bojovat i o mistrovství světa.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21416″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

O TAP Academy Prague
TAP Academy Prague, sídlící v Janovského ulici v Praze 7, je nejúspěšnější českou stepařskou školou na mezinárodních soutěžích. Realizuje nejrůznější taneční projekty, kurzy, připravuje soutěžní kolektivy, děti, junioři a dospělí jsou součástí mezinárodních workshopů a divadelních projektů (pravidelná představení pro děti v kině BIO OKO). Vše pod vedením špičkových profesionálů, jako je několikanásobný mistr světa ve stepu, skvělý choreograf a tanečník Tomáš Slavíček a další. Na World Championship Tap Dance 2016 stepaři z TAPu vybojovali 5 medailí a také jejich zásluhou skončila česká výprava stepařů v konkurenci 18 zemí celkově na prvním místě (celkem 3 zlaté, 3 stříbrné a 5 bronzových medailí).

Zdroj: TAP Academy Prague

Komentáře