Stubai – zimní pohádka, která ještě nekončí

Reklama

I když už jaro klepe na dveře, je pořád dost času se se zimou důstojně rozloučit. Zvlášť, když to vypadá, jakoby se teprve teď přihlásila o slovo… Pokud patříte  k náruživým vyznavačům zimních sportů, určitě přivítáte pořádnou lyžovačku.

Proč si ji neužít se vším všudy? Tedy i komfortem, cenovou dostupností, výbornou kuchyní, skvělým servisem a zárukou perfektně upravených sjezdovek a nejmodernějších lanovek (např. lanovka 3S Eisgrat s celkovou délkou 4,7 km je nejdelší na  3 lanech v Alpách a sveze vás během 11 minut od parkoviště až do 2900 m)? Už se vidíte na svahu? Oblouček střídá oblouček, lidí poskromnu, slunce pálí, panoramata jako vyšitá… Stubai je váš cíl! Stačí šest hodin autem a jste tam. Vyplatí se sem zajet i na prodloužený víkend, a pokud se vám nechce tahat všechno vybavení, žádný problém, půjčovny zde běží jak po drátkách. Důmyslný logistický systém všechny prodlevy eliminuje na minimum. Pak už nezbývá než si užívat jedné sjezdovky za druhou. Stubai vyjde vstříc jak začátečníkům (a to i těm úplným), tak mírně pokročilým i profíkům. Pětatřicet sjezdovek o celkové délce 64 kilometrů zní více než lákavě. Navíc lyžovačka až do června!

A dalším příjemným bonusem je fakt, že děti do deseti let v doprovodu platící dospělé osoby jsou zdarma. Kdo si od lyžování na chvíli rád odpočine, může se vydat přímo ho hlubin ledovce. Pro návštěvníky je v ledu vytesaná jeskyně jako z pohádky. A jestli vám i po celodenní lyžovačče zbude trochu sil, určitě nevynechejte sáňkařské dráhy. Přístupné jsou i přes den, ale večerní sjezd je zážitkem plným adrenalinu i romantiky. Takový mix stojí za to! Odvážlivci si mohou přibalit čelovky a vydat se po dráze osvětlené jen lucerničkami, to je teprv jízda!  Na nic nečekejte, balte kufry – prašan čeká!

Zdroj: https://www.stubaier-gletscher.com

Komentáře