Stylové italské lyžařské oblečení nejen pro profíky

Reklama

Stylové lyžařské oblečení špičkové kvality, závodní kombinézy, lyže, helmy, vázání – to je italská firma VIST, která vznikla před 19 lety. Brzy si získala důvěru profesionálů, v oblečení VIST lyžuje například jedna z nejlepších světových slalomářek Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, oblíbila si je i modelka Andrea Verešová. VIST dodává oblečení pro ruský národní tým a mnoho dalších týmů. Díky úspěšné kombinaci sportovního a módního stylu se z oblečení VIST stala jedna z nejslavnějších značek v lyžařském odvětví.

„VIST nabízí možnost sladit svůj lyžařský outfit od hlavy k patě – od helmy, přes bundu, kalhoty, spodní vrstvu až po lyže,“ říká Elmar Stimpfl, zakladatel značky VIST. Společnost VIST při vývoji a výrobě oblečení, výstroje a doplňků vždy kladla důraz na detaily, řemeslnou dovednost, technologie a praktičnost.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12513″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Milníky značky VIST:
1997
VIST se zrodil v mysli Roberta Viviana a Elmara Stimpfla, když vynalezli vysoce výkonné desky pod vázání pro závodní lyžování. Zaujaly na Olympijských hrách v Naganu vítězstvím lyžařů, kteří na nich závodili. Například u slavné německé lyžařky Katji Seizingerové, v Naganu získala dvě zlaté a jednu bronzovou medaily.

2001
VIST vytvořil první kusy oblečení pro svět závodního lyžování. Spolu s deskami VIST uvedl na trh „E-Coach“, inovativní systém monitorování postoje lyžaře. Díky kontrole pohybů a okamžitému feed-backu napomáhá nalézt správný lyžařský postoj. E-Coach byl za svůj design oceněn cenou Philipa Morrise.

2002
Vázání V614 bylo oceněno prestižní cenou za inovaci a design „Award of Innovation“.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12515″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

2003
Firma zahájila výrobu vázání VIST jako kompletních systémů. Jednou z hlavních inovací byl SpeedLock, první a jediný integrovaný systém deska-vázání, který umožňuje upevnit vázání na desku bez použití nářadí. Otevření centrály v Kalternu/Caldaru v severoitalské provincii Jižní Tyrolsko/Südtirol.

2004
VIST představuje první kolekci lyžařského oblečení a kolekci závodního oblečení „Race“ a stává se dodavatelem oblečení britského lyžařského týmu. Za pánskou bundu „Pro Track“ z materiálu Polartec Poweral Shield získal VIST APEX AWARD, cenu za skvělý design a funkci. Firma vytváří kolekci mini ski. Původně měly sloužit pro testování vlastních výrobků, aby perfektně ladily s oblečením a vybavením. Během několika let se lyže začaly masově vyrábět.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12514″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“363″}}]]

2005
Je otevřen první monobrandový obchod „VIST SHOP” v Bassanu del Grappa (Vicenza). Na trh vstupují první lyže vyrobené firmou VIST s vázáním a deskami. Na prvním ročníku World Star Ski Event v Alta Badii (za přítomnosti prince Alberta z Monaka) oblékl VIST všechny VIP účastníky. Oblečení „Pro Track Woman“ získává už podruhé ocenění „APEX AWARD“. VIST vybavil lyžařský tým České Republiky.

2006
VIST dodal oblečení Českého národního týmu na olympijské hry v Turíně. VIST obléká lyžaře národních týmů Monaka a Slovenské republiky. VIST navrhuje novou kolekci „Snow Leopard”, kterou inspiroval sportovec z Ghany, Kwame Nkrumkah Acheampong.

2007
Česká závodnice Šárka Záhrobská, sponzorovaná firmou VIST, se stala v Are mistryní světa ve slalomu. Kwame Nkrumkah Acheampong se také zúčastnil světového šampionátu v Are, kompletně oblečený firmou VIST. VIST uvádí na trh kolekci AURUM, „Aurum 24 K. by Vist”. Charakterizuje ji zlatý prvek jako výraz špičkového a vytříbeného řemeslného umu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12516″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

2008 – 2011
Aurum a VIST získávají na výstavě Sportitaly v Bolzanu cenu Trend & Innovation Gallery za styl a jedinečnost produktu a za investice do komunikací. Jsou otevřeny dočasné obchody VIST v Miláně a v Porto Cervu na Sardínii.

2015
VIST představuje své první juniorské lyžařské vázání, které získalo ocenění ISPO Award v kategorii „Ski – Rental&Service Equipment” (půjčování lyží a skiservis). Jednoduše se s ním manipuluje, je lehké, flexibilní, přizpůsobitelné a poskytuje mimořádný výkon a funkčnost. Firma VIST oznámila, že bude sponzorem ruského národního lyžařského týmu v období do zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu v roce 2018. VIST otevírá značkový obchod v Cortině D’Ampezzo.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12517″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“338″}}]]

 

Komentáře