Swingový večer s Kateřinou Steinerovou

Přijďte se seznámit se skvělou swingovou tanečnicí, zpěvačkou, herečkou, stepařkou a choreografkou Kateřinou Steinerovou na její swingový večer 1.3.2017 od 20:30 do Malostranské besedy. Kateřina vás srdečně zve k poslechu i tanci.

Kateřina se narodila v roce 1986 v Ostravě. Úspěšně působí jako muzikálová herečka, swingová zpěvačka, tanečnice a lektorka swingu a stepu, authentic jazzu, moderátorka a choreografka. Vystudovala Ježkovu konzervatoř, obor herectví, tanec a zpěv.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17220″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Hlavní angažmá v divadle Kalich v Praze – hlavní role v muzikálech Pomáda, Osmý světadíl, Atlantida, Touha, dále Tajemství. Nově nastudovala roli Sandry v původním broadwayském muzikálu Srdcový král (All shook up) s hity Elvise Presleyho.

22. prosince 2016 vystoupila Kateřina na premiéře Barrandovský swing Vlasty Žehrové v režii Lukáše Pečenky v divadle Járy Cimrmana v Praze (dále hrají: Vlasta Žehrová, Zbyněk Fric, Ondřej Kavan). Vystoupení pokračuje také v tomto roce.  Kateřina tančí v představení „V rytmu swingu buší srdce mé“ O. Havelky v Národním divadle v Praze.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17221″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Koncertuje se svým swingovým debutovým albem I love Peggy Lee, které sama produkovala a vydala v roce 2016– např. Jazzový festival Černošice 2016, Festival Harriet Parish Žamberk 2016, Česká ambasáda v Dillí (Indie), Svatba swingového zpěváka Jana Smigmatora, Vánoční večírek firmy Blažek atd.

Choreografie swing a step
Nyní učí na Pražské konzervatoři, v Taneční škole Emotion a v baletní škole Terpsichore manželů Ďumbalových. Mj.působila osm let v Tanečním studiu Zig-Zag tap & swing. Vystupuje s performance a minilekcemi Lindy Hop, Charleston, step, Authentic jazz na swingových i elektro-swingových party např.Elektroswing River (Gadjo.cz)Loď Tajemství bratří Formanů, KD Peklo Plzeň, Fleda Brno.

Moderátorka konferuje od roku 2002 společenské akce; plesy, ankety a koncerty, slavnosti atd. Od roku 2008 do roku 2010 moderovala zprávy na zpravodajském serveru TV Nova tn.cz.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17222″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Filmy (choreo a casting tanečníků):
Lída Baarová, Anthropoid, Red tails, Serene, povídka Škoda lásky, Malá pražská Matahára pro ČT atd.

Divadlo (choreo):
Divadlo Járy Cimrmana– Barrandovský swing
Na Rejdišti– Swingujeme, rejdíme, EXPO 1967
Národní divadlo Moravskoslezské– Margueritte, Sázky z lásky
Horácké divadlo Jihlava– Zpívání v dešti

Televize:
Epizodní role v seriálu Svatby v Benátkách TV Prima, v pořadech a seriálech České televize: Rozsudek-Manželství na vlastní nebezpečí 2015, Vyprávěj (2007, 2008, 2012), povídky 3krát s M.Donutilem-Noční tramvaj (2008-2009), Trapasy-Hrobníci (2010), Horákovi (2007)

Reklamy (choreo):
Hašlerky, Nescafé (R. Vojtek), T-mobile Cvičme v rytme (I. Trojan), Interflora 2016, Billa Plyšband

Komentáře