Tajemství mužské elegance

Reklama

Elegantní muž v obleku, upravené vlasy, dokonale vyžehlená košile, dobře vybraná kravata a bohužel boty, které se k celku nehodí. Častým módním prohřeškem pánů je totiž nevhodný výběr obuvi. V následujícím textu se dozvíte jaké boty zvolit k obleku, aby se dokonale hodily k jeho barvě, stylu i příležitosti.

Jaká obuv ke smokingu?
Častou otázkou mužů je: jaké boty zvolit ke smokingu. Elegantní večerní oděv se řídí svými zákony. „Na takové příležitosti jsou nejvhodnější obuví lakované boty – wholecut. Pokud je však považujeme za příliš honosné a nechceme investovat do extra páru bot, mohou to být i oxfordy s hladkou kůží, ale vyleštěné do vysokého lesku,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12097″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“499″}}]]

Nejčastěji se k obleku obouvají formální boty. Možností je tolik, kolik je druhů obuvi:
Oxfordy – nejoblíbenější model elegantních bot, pro které je charakteristický uzavřený nárt. Ideální pro formální a slavnostní příležitosti.
Wholecut – model vyrobený z jednoho kusu kůže, s jedním švem na patě nebo na straně. Nejlépe se hodí k elegantnímu oblečení.
Derby – boty s otevřeným nártem. Vhodné pro obchodní jednání.
Brogues – mají ozdobné děrování a našité špičky. Vhodné pro každodenní obleky, sportovní saka nebo sladěných sestav.
Monk – namísto tkaničky mají spony. Špetka extravagance, která je akceptována s oblekem na všední den.
Nazouvací boty: mokasíny, nazouváky, pantofle. V závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, se budou hodit jak k formálnímu oblečení, tak i ke každodennímu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12098″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“510″}}]]

Obuv podle barvy obleku
„Výběrem černého obleku vsázíme na klasiku v její čisté podobě, takže žádná jiná barva bot kromě černé nebude vhodná. Vytváříme si však pole pro volbu typu obuvi. Dobře se budou hodit derby i oxfordy, nebo dokonce i mokasíny, pokud jsou vyrobeny z kůže,“ dodává Veronika Sajdoková. V případě hnědého obleku vsaďte třeba na monocolor, ale myslete na to, aby byl odstín hnědé u bot tmavší. Hladké, kožené oxfordy budou dokonalým doplňkem ke stylingu na společenské setkání. Pokud volíte šedý nebo modrý oblek. Tak je ideální barva obuvi černá, hnědá, bordó nebo bílá.

Tenisky k obleku?
Móda není jen klasika. Pamatujeme si styl 90. let, kdy se nosily sportovní boty k obleku. Dnes se módní kruh uzavřel. Abychom byli ustrojení ne přestrojení, musíme upravit charakter stylingu osobnosti a prezentované pozici. Málo lidí bude mít pochopení pro extravaganci prezidenta banky, který se prochází v obleku a teniskách, ale televizní šoumen v podobném stylingu nikoho překvapí.

Komentáře