Taťána Gregor Brzobohatá pokřtí Nejmilejší kalendář pro babičku a dědu

Reklama

1. října 2017 si celý svět již poosmnácté připomíná Mezinárodní den seniorů. Právě toho dne byl totiž Organizací spojených národů a jejím tehdejším generálním tajemníkem Kofi Annanem vyhlášen rok 1999 Mezinárodním rokem seniorů. Den seniorů je oslavou všeho, co společnosti přináší staří lidé.

Nadace Krása pomoci si spolu s dalšími partnery dala za cíl zvýšit povědomí o tomto svátku. Ve spojitosti s letošním dnem seniorů bude v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze, probíhat Víkend babiček a dědečků. V pátek 29. září ho v 17 hodin zahájí křest kalendáře od Babičkářství. Kalendář dostal jméno „Nejmilejší kalendář pro babičku a dědu“ a jeho autorkou je Monika Kopřivová, která stojí také za knihami Babičko, vyprávěj, Dědečku, vyprávěj a hrou Jak to tenkrát bylo?. Kmotrou kalendáře je zakladatelka Nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá a část výtěžku z prodeje kalendáře bude navíc věnována této nadaci.

„Mezinárodní den seniorů je další příležitost, jak babičkám
a dědečkům poděkovat.
Pro starší generaci je jejich rodina a především vnoučata tím nejdůležitějším na světe,“ říká Monika Kopřivová, autorka Nejmilejšího kalendáře pro babičku a dědu a dodává: „Jejich výtvory jsou pro prarodiče to nejcennější. A na to jsme mysleli i při tvorbě našeho stolního kalendáře. Je uzpůsobený
tak, aby do něj děti mohly kreslit obrázky, v každém týdnu navíc babička a dědeček najdou pranostiku nebo citáta zároveň tip, jak si daný týden zpestřit.“

Celý víkend pak je nejen na kalendář, ale i na knihy ve všech prodejnách Neoluxor, sleva 20%. Cílem Nadace Krása pomoci je, aby se tato akce opakovala pravidelně každý rok a aby se postupně přidávali další a další partneři. Tak se informace o tomto dni dostane k čím dál tím většímu počtu lidí. „Vnímám to jako příležitost připomenout hodnoty rodiny a vůbec úcty k seniorům. Je to věc, která by měla být přirozená, ale mnohokrát tomu tak není. A těšíme se, že společně založíme tradici a budeme si Den seniorů připomínat každý rok,“ říká Taťána Gregor Brzobohatá.

Poselstvím pro lidi tedy je, aby si tento dne vzpomněli na své prarodiče, jiné příbuzné nebo třeba starší sousedy a potěšili je nějakou maličkostí. Telefonátem, návštěvou, pozváním na bábovku nebo malým dárkem. Jedna z nejhorších věcí, které člověka mohou potkat, je, že zůstane sám. Mnoho starších lidí prožije klidně celý týden, aniž by s někým promluvili. To nejvíc, co můžete člověku dát, je váš čas. Nejen 1. října.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26875″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“555″}}]]

Nejmilejší kalendář pro babičku a dědu/Originální dárek pro prarodiče
Pro prarodiče jsou tím nejcennějším dárkem výtvory jejich vnoučat. Týdenní stolní kalendář je zase tradičním a užitečným pomocníkem. Nejmilejší kalendář pro babičku a dědu v sobě spojuje obojí. Je speciálně uzpůsoben tak, aby do něj mohly děti vytvořit 12 obrázků – jeden na každý měsíc.  Stane se tak dárkem, který vzbudí nadšení u vánočního stromečku a zároveň bude přinášet radost a užitek po celý rok. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26876″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“578″}}]]

Děti kalendář dotvoří vlastními obrázky, které babička a dědeček uvidí celý rok před sebou. Každý týden navíc obsahuje pranostiku, citát nebo zajímavost, která se k týdnu váže. Zároveň jsou zde malé tipy, jak si prarodiče mohou zpestřit aktuální týden. Ať už sami, nebo s vnoučaty a rodinou. Obrázky mohou děti do kalendáře tvořit pomocí pastelek, vodovek, fixek, ale zároveň mohou do kalendáře cokoli vlepovat – listy ze stromů, koláž z fotografií… Zkrátka bude to pro děti příjemná zábava. Součástí kalendáře je i velký arch se samolepkami, které mohou děti při své tvorbě využít. Samolepky lze vlepovat i k jednotlivým dnům – například v den, kdy má babička narozeniny. Většina babiček a dědečků používá stolní kalendář. Tento bude patřit určitě k těm nejmilejším, které kdy dostali, a bude jim přinášet radost po celý rok. Kalendář je k zakoupení na www.babickarstvi.cz  a u dobrých knihkupců za doporučenou cenu 249,00 Kč.

Komentáře