Tip na výlet: Areál Schöneck zabaví děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Až dorazíte k areálu Schöneck IFA, možná se podivíte:„Jak je možné, že se tak velký hotel uživí v tak malé vesnici uprostřed národního parku Krušných hor?“  Stačí, abyste vešli dovnitř a podívali se z oken restaurace. Tak nádherným panoramatickým výhledem do čtyř zemí – Saska, Bavorska, Čech a Durynska, se může pochlubit málokterý hotel. Obzvlášť při západu slunce se vám tou krásou až bude tajit dech. Nezapomeňte si prohlédnout naší galerii!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15053″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Lyžování pro celou rodinu
„Je až k nevíře, kolik volnočasových aktivit pro rodiny s dětmi tento areál nabízí. Právě proto jsme ho zařadili do naší nabídky zájezdů autem. Německo je pro Čechy stále neobjevené, a proto jsme rozšířili nabídku zájezdů do této země zejména na léto k Baltskému moři,“ vysvětluje ředitel CK Neckermann Udo Wichert. Přímo od hotelu vede 850 metrů dlouhá sjezdovka. Můžete jet buď modrou nebo červenou obtížnost, vyvezete se sedačkovou lanovkou. Kolmo na tuto sjezdovku pak míří další, černá nebo modrá, 500 metrů dlouhá sjezdovka s kotvou. Nechybí ani školička lyžování pro nejmenší děti s pojízdným kobercem. U hotelu vedou také upravené trasy pro běžkaře. Je jasné, že po lyžování se budete chtít zahřát. Můžete si zajít do sauny (finské, bylinkové, parní…) nebo na masáž. Ve zdejším wellness nabízejí od thajské, přes bylinkové měšce, až po lávové kameny a mnoho dalšího. Nicméně děti vás určitě přemluví, abyste se s nimi vydali do vodního světa.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15054″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“458″}}]]

Aquapark s jeskyněmi a tobogány
Do aquaparku můžete jít v županu přímo z hotelu, protože jsou propojené. Na ploše 1100 metrů na vás čekají bazény s vlnobitím, lagunou, vodopádem a jeskyněmi. Tělo si můžete nechat namasírovat v teplé vířivce, pro nejmenší je určen dětský bazének. A kdo má rád adrenalin, sjede si tobogán s přehrazením, anebo tobogán se světelnou show. Oba stojí za to. V létě jsou bazény i venku. K další úžasné nabídce hotelu patří hlídání dětí od tří let, herny jsou rozdělené podle věku. Vy si zatím můžete zahrát tenis v kryté hale, bowling, squash, nebo si zajít do fitka. Velkým lákadlem pro děti je i návštěva 4D kina. Musí se totiž projít stezkou odvahy, po lanovém mostě, kolem vulkánu, stroboskopem, až se ocitnou u rakety na Měsíci. Právě tam se kino promítá. Snad jediným nedostatkem jsou dětské automaty. Který rodič by si přál, aby z jeho dítěte vyrostl gambler?

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15055″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“446″}}]]

Rady na cestu:
• Do Schönecku se dostanete přes Karlovy Vary, Kraslice a Klingenthal. Cesta z Prahy trvá asi 2 a půl hodiny.
• Máte-li problém s jazykovou výbavou, tady se mluví česky. 80% personálu jsou Češi. Můžete být tedy bez obav.
• V létě je v provozu lanové a lezecké centrum, trampolíny, beach-volejbalové hřiště, můžete si půjčit elektroauto, segway a mnoho dalšího. O děti se stará animační tým v čele s klaunem, maskotem hotelu, a každou sobotu večer hraje k poslechu a tanci česká kapela.
• Některé hotelové pokoje mají obývací pokoje a vybavenou kuchyňku, takže si můžete vařit.
• Můžete si vybrat některý z balíčků, kdy je pobyt dětí zdarma, nebo skipasy či návštěva aquaparku.
• Hotel je možné si zarezervovat na www.ckneckermann.cz

Foto: CK Neckermann

Komentáře