Tip na výlet: Rýn v plamenech

Reklama

Už 31. ročník jedinečného festivalu „Rýn v plamenech“ letos rozzáří nebe nad německým Bonnem. Akce každoročně přiláká statisíce lidí nejen z Německa, ale z celého světa. První část slavnosti, která se odehrává právě v Bonnu, tradičně připadá na první květnovou sobotu, letos tedy na 6. května. Celý festival pak trvá až do září a během letních měsíců oslňuje magickými světly i další města, mezi kterými jsou například Koblenec, Bingen a Oberwesel.

Se západem slunce se ve zmíněnou květnovou sobotu z Bonnu vydává po řece Rýn flotila celkem šedesáti velkých výletních lodí. Po dvouhodinové plavbě se u městečka Linec otáčí a začíná hlavní část festivalu. Každé z měst podél řeky přichystá velkolepý ohňostroj, který se ukáže v plné kráse právě ve chvíli, kdy kolem flotila proplouvá. Ve tmě tak září nádherně osvětlené budovy i hory vystupující nad okolní krajinu. Ideálním místem k pozorování této neobvyklé podívané jsou právě paluby lodí plujících po řece.

Vše vyvrcholí před půlnocí opět v Bonnu, kde se návštěvníci mohou těšit na velkolepý půlhodinový ohňostroj doprovázený ohromující hudební kulisou. Navíc díky bengálským ohňům je Rýn během show doslova v plamenech, a právě odtud pochází i název slavnosti, která se koná v několika etapách od května do září. Návštěvu festivalu Rýn v plamenech lze dokonale kombinovat s poznáváním řady dalších míst podél této romantické řeky.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19718″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Rýn v plamenech je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších turistických lákadel oblasti. Až do září pak budou probíhat další etapy rýnských slavností, z nichž každá představuje jedinečnou příležitost užít si netradiční směsici pohádkové scenérie a hry ohňových světel.

Přehled všech částí festivalu:
Rýn v plamenech, Bingen/Rüdesheim – 1. července 2017
Na úseku Bingen a Trechtingshausen / Rüdesheim se festival koná na začátku července. Tento úsek je vstupní bránou do Horního údolí středního Rýna, které je součástí světového dědictví UNESCO. Každoročně se zde koná sedm velkolepých ohňostrojů, které sledují diváci na 50 osvětlených lodích.

Rýn v plamenech,  Spay/Braubach – Koblenec – 12. srpna 2017
V Koblenci se festival letos koná již po jednašedesáté. V současné době flotilu proplouvající městem tvoří dokonce 70 lodí, z nich může podívanou sledovat až 25 tisíc návštěvníků. Další stovky tisíc příchozích pozoruje ohňostroje a projíždějící lodě ze břehu. Slavnost je vrcholem každoročního třídenního letního festivalu v Koblenci, který se koná od pátku do neděle.

Rýn v plamenech, Oberwesel – 9. září 2017
Legendární skála Loreley je v průběhu festivalu rudě nasvícena a diváci ji mohou sledovat cestou z 50 slavnostně osvětlených lodí plujících tmou z města St. Goar do Oberweselu, kde na ně čeká velkolepá světelná show doprovázená hudbou.

Rýn v plamenech, St. Goar – 16. září 2017
Již více jak 60 let obdivují diváci gigantický festival ohňostrojů z 50 lodí, které se shromáždí uprostřed řeky v St. Goar. Show pak začíná jak na levém, tak na pravém břehu současně a vyvrcholí velkolepým ohňostrojem přímo ze středu Rýna.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19719″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Tipy na cestu
S leteckou společností Eurowings se dostanete do Kolína nad Rýnem/Bonnu za necelou hodinku letu. Za příznivé ceny létá z letišť Kolín nad Rýnem/Bonn, Stuttgart, Berlín – Tegel, Hamburk, Hannover, Düsseldorf a Dortmund do více než 130 destinací v Evropě, Izraeli a Severní Africe, ale i do exotických destinací jako je Dominikánská republika, Kuba, Thajsko, Mauricius nebo Dubaj. Se třemi tarify BEST, SMART a BASIC si můžete sestavit individuální balíček od letu bez dalších služeb až po nejkvalitnější nabídky letů, které jsou v současné době dostupné v rámci evropských leteckých nízkonákladových spojů. Více na
Více informací o festivalu na

Informace o dalších aktivitách v Bonnu a okolí, případně i ubytování na stránkách www.bonn-region.de

Komentáře