Tip pro zdraví: Brusinky a D-manosa – šetrní bojovníci s problémy močových cest

Reklama

Podzim je zrovna v nejlepším. Náš organismus je ale v tuhle dobu mnohem náchylnější k nemocem a v souvislosti s oslabenou imunitou jsou častým problémem také infekce močových cest. Pokud se takové věci dějí i vám, důvěřujte svému tělu a pamatujte, že existují i šetrné způsoby, jak infekci močových cest řešit.

V nedávném výzkumu 8 z 10 žen uvedlo, že alespoň jednou v životě prodělaly infekci močových cest.* Abychom zabránili vzniku těchto problémů a drželi své tělo v harmonii, je potřeba vyvarovat se přemnožení bakterií v močových cestách. Důležité jsou správné hygienické návyky a pitný režim. Vaše tělo má vše podstatné k tomu, aby tento problém vyřešilo samo, můžete jít ale řešení naproti a pomoci mu šetrným způsobem. Své tělo můžete podpořit také vhodnými doplňky stravy. V nich jsou obsažené přírodní látky jako například D-manosa a brusinky. Ty jsou v těchto situacích neocenitelným pomocníkem.

Poslyšte příběh D-manosy
D-manosa je monosacharid, který se nachází v ovoci, například v jablkách nebo hruškách, nebo v kvasných produktech. Naše tělo ji v podstatě netráví, ale vylučuje ji do moči, kde na sebe D-manosa umí navázat bakterie, jako je Escherichia coli, která je v 90 % případů zodpovědná za infekci močových cest. Tyto „zlé“ bakterie následně ztratí schopnost uchytit se na sliznici močového měchýře a jsou z těla přirozeně odplaveny močí.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“29363″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Brusinky a D-manosa jako rovnocenní spojenci
Dalšími přírodními spojenci při těchto potížích jsou brusinky. Vždyť pro podporu léčby potíží močového ústrojí se používají již tradičně. Kanadské brusinky mají vysoký obsah proanthokyanidinů (PAC), které stejně jako D-manosa zabraňují přilnutí bakterií na sliznici močových cest. Ideální zbraní je pak kombinace D-manosy a kanadských brusinek pro maximální efekt na odstranění nežádoucích bakterií z močového měchýře, protože působí dvojnásobným účinkem. Obě látky pocházejí z přírody, a tedy nejsou pro organismus zátěží, podporují jej. Jsou vhodné také pro děti, těhotné a kojící ženy. Nabízí se tak jednoduchý a šetrný způsob, jak dostat škodlivé bakterie z míst, kde nemají co dělat.

Podpořte hojivou sílu svého těla
Obraťte se na svého lékárníka, který vám jistě poradí, jak a čím svou péči o zdraví doplnit. Na výběr máte například z celé řady přípravků s obsahem kanadských brusinek a D-manosy. Složky těchto přípravků pocházejí z přírody a podporují hojivou sílu vašeho těla. Důvěřujte přírodě.

Tip: Podzimní problémy? Podpořte tělo přírodou
Na podzim lidské tělo čelí nepříznivému počasí a většímu stresu, a proto bývá často oslabené. V případě problémů je základem odpočinek a dodržování pitného režimu, aby se tak pročistily močové cesty. Zdravou stravu je také dobré v tomto období doplnit o šetrné doplňky stravy na přírodní bázi.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“29362″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“543″}}]]
 
Uroval® manosa AKUT obsahuje ideální kombinaci dvou látek přírodního původu – extraktu z kanadských brusinek a D-manosy, které se vstřebávají do krve, odkud jsou filtrovány do moči, jež vyplachuje močový měchýř. Doplněk stravy Uroval® manosa AKUT je vhodný pro děti od 3 let a pro těhotné a kojící ženy. Uroval® nabízí řešení z přírody. Doporučená cena Uroval® manosa AKUT (10 tablet): 219 Kč. Dostupné: v lékárnách a na www.klubzdravi.cz

* Zdroj: Women Intimate Health, U&A, 2014, IPSOS

Komentáře