Tipy na lyžovačku s rodinou hned za hranicemi

Lyžování pro celou rodinu, to je Dolní Rakousko. Mírné kopce, na kterých se děti nebudou bát a dospělí nudit, k tomu velkoryse koncipované lyžařské svahy a vleky bez front, to jsou hlavní benefity. Na většině kopců převažují modré sjezdovky, které doplňují zábavní parky, freeridové terény, večerní lyžování a samozřejmě i nějaké ty ostřejší sjezdy pro tatínky.

V Dolním Rakousku si děti užijí nejen na sjezdovce. V nabídce pro rodiny jsou totiž i dobrodružná prázdninová ubytovací zařízení a to ve všech kategoriích, od domů s vlastním stravováním přes dovolenou na statku až po rodinné hotely. Malí dobrodruzi si tak mohou postavit vlastní skokánky a závodní dráhy, upéct chléb, uloupit slepicím vajíčko k snídani či se odvážit na horolezeckou stěnu.

6 tipů na ideální rodinnou dovolenou:
1. Göstling-Hochkar – největší dolnorakouské středisko
Hochkar je se svými 19 kilometry sjezdovek největším lyžařským střediskem s každoroční jistotou sněhu v Dolním Rakousku, jež vás nadchne svou rozmanitostí a nespočetnými zážitky na sjezdovkách i ve volném terénu. Ve výšce 1 800 m s výbornými sněhovými podmínkami najdou báječné sjezdy začátečníci i ostřílení lyžaři, protože Hochkar nabízí vše, co si srdce lyžaře a snowboardisty žádá, od rozmanitého funparku přes divoké sjezdovky s muldami až po malý pohádkový les. Hochkar je nejen fantastickým lyžařským místem, ale nabízí i spoustu jiných zážitků, jako např. krásné trasy pro pěší túry i na sněžnicích, 32 km idylických běžeckých tras a 10 km tras pro skating, přírodní sáňkařskou dráhu nebo romantické jízdy na saních tažených koňmi. Den lze příjemně zakončit v teplé vodě Ybbstaler Solebad. Tip na přenocování: 3hvězdičkový hotel  JUFA Hochkar přímo vedle sjezdovky.

2. Lackenhof-Ötscher – ubytování přímo na sjezdovce
Lackenhof nadchne svou polohou přímo na úpatí hory Ötscher s početnými možnostmi ubytování hned u sjezdovky. Tento východoalpský areál s výbornými sněhovými podmínkami nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti a dokonce závodní úsek. Díky devíti lanovkám a vlekům nehrozí fronty. Malé děti se zabaví v dětském parku a ty starší potom ve snowparku. Velmi výhodná je pro rodiny karta sněhuláka, tzv. „Schneemannkarte“. V doprovodu dospělé osoby jezdí v propojené lyžařské oblasti Hochkar a Ötscher děti do 10 let s kartou sněhuláka za 3 EUR na den při současném zakoupení skipasu jedním z rodičů.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15415″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

3. Annaberg – rodinný ráj s výhledem
Rozmanité středisko Annaberg nadchne rodinnými sjezdovkami v délce 13,5 km, okouzlujícím výhledem na Ötscher a děti do šesti let zde navíc jezdí zdarma, v doporvodu platícího dospělého. Skvělou volbou na ubytování je nový rodinný hotel JUFA přímo u sjezdovky, ve kterém na nejmenší čeká dětské hřiště a vodní skluzavky a na ty velké báječná wellness oáza. Romantická projížďka na saních nebo návštěva jízdárny, to jsou aktivity, které k zimní dovolené neodmyslitelně patří. Pokud nemáte chuť na sjezdovku, můžete vyzkoušet dvoukilometrovou přírodní sáňkářskou dráhu nebo vyrazit na túru v pořádných botách nebo na sněžnicích. Přijdou si na své i běžkaři, Annaberg nabízí osmnáct kilometrů tras na klasický styl i na bruslení.

4. Gemeindealpe Mitterbach – vrchol rozmanitosti
Od vrcholu až do údolí dokáže Gemeindealpe své návštěvníky vždy překvapit. Kdo hledá dobrodružství, tady přijde určitě na své!! Tento areál má co nabídnout nejen rodinám, ale také freeridistům, snowboardistům i nelyžařům. Na sportovním kopci najdou své výzvy hlavně pokročilí sportovci, ne nadarmo se zde nachází nejstrmější sjezdovka Dolního Rakouska. Ta má 70% stoupání a je samozřejmě černá. Svou rychlost na lyžích nebo snowboardu si můžete nechat změřit na měřeném úseku a Freeride Arena potěší každého milovníka prašanu a hlubokého sněhu. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15416″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“356″}}]]

5. Rodinný Skiland v St. Corona & lyžařský resort Mönichkirchen-Mariensee
Skiland nadchne malé lyžaře svými veselými lyžařskými a snowboardovými kurzy, konceptem ski-light a příjemnou soukromou výukou. Pomocí 350 m dlouhého vleku a pojízdných pásů v délce 90 a 9 m to ani není nijak těžké. O rozmanitou zábavu ve sněhu se postará zimní park s rampami, terénními vlnami a speciální úsek pro fun, speed & racing. Zimní dětské hřiště se sněžnými kopečky nabízí další prostor pro dovádění. Když už si děti troufnou na větší svah, jen o pár kilometrů dál je středisko Mönichkirchen-Mariensee, které nabízí třináct kilometrů sjezdovek různých obtížností a Alpengasthof Enzian přímo na sjezdovce, kde mají pro děti připravený zábavní program.

6. Zauberberg Semmering – lyžování ve dne v noci
Kdo se nemůže dostatečně nabažit lyžování, snowboardingu a sáňkování, ten je na Zauberbergu na správném místě. Protože tady se jezdí ještě dlouho po 18 hodině, kdy se každý den rozsvítí umělé osvětlení a ozáří nejen sjezdovky, ale i okolní krajinu. V překladu znamená Zauberberg kouzelná hora a v nočním osvětlení tak opravdu vypadá. Koho zajímá, kolik zdolal výškových metrů a kilometrů sjezdovek, tomu doporučujeme „Skiline“. Po zadání čísla skipasu program automaticky vyhodnotí všechny údaje. Kromě čtrnácti zasněžovaných kilometrů sjezdovek a dobrodružného split-fun-parku okouzlí velké a malé návštěvníky hlavně oblíbená weltcupová sjezdovka. Osvětleny jsou v noci nejen lyžařské svahy, ale také nejdelší, tříkilometrová, sáňkařská dráha Dolního Rakouska. Večerní sjezd tak propůjčí sáňkování zcela jiný rozměr. Pokud budete mít chuť na místní kuchyni, určitě zavítejte do historického hostince Seewirthaus, který funguje již od roku 1666. Nabízí sezónní místní speciality a čerstvé ryby z vlastního rybníku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15417″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

7. Wunderwiese Puchberg
Malé lyžařské středisko nabízí zábavu na sněhu i bez něj. Užít si můžete krásné dětské pohádkové centrum s pojízdným koberce, kde se naučí lyžovat i ti nejmenší a sedm kilometrů sjezdovek přináší příjemné chvilky i pro ty odrostlejší. V lyžařské a horolezecké škole, kterou vede Peter Groß, se všichni naučí jistému pohybu na sjezdovkách. Tady můžete vyzkoušet a zažít vše – od lyžařského kurzu pro nejmenší přes freeridové dobrodružství a kurzy lezení v ledu až po skialpinistickou túru s průvodcem. Na závěr se můžete posilnit v chatě Edelweisshütte u horní stanice lanovky s okouzlujícím výhledem na údolí Puchbergu a stěny hory Schneeberg. Kromě sjezdovek si můžete i zde užít zimních radovánek na běžkách, bruslích nebo sáňkách.

Další informace o lyžování v Dolním Rakousku se dozvíte na:
http://www.dolni-rakousko.info/lyzovani-a-snowboarding
http://www.dolni-rakousko.info/zimni-prazdniny-plne-dobrodruzstvi
http://www.dolni-rakousko.info/dobrodruzne-prazdniny

Komentáře