Tomáš Klus a Jiří Kučerovský na klubových koncertech

Reklama

Zpěváci se vrátí k písničkám ze starších alb na klubových koncertech Nablízko.

Příjemné prostředí menších klubů a barů, bezprostřední blízkost diváků a jedny z prvních písniček, které kdy Tomáš Klus napsal a z nichž některé naživo dosud nezazněly… Taková bude série mimořádných komorních koncertů Tomáše Kluse a Jiřího Kučerovského s názvem Nablízko.

Nejbližší termín pro koncert je 24. a 25. února v Prostoru Země (Nádražní ulice 76, Praha) a nabídnou živé provedení všech písniček z prvního alba Tomáše Kluse Cesta do záhu(d)by. Další koncerty Nablízko, jejichž termíny jsou v jednání, budou věnovány deskám Hlavní uzávěr splínu a Racek.

„Slýcháme to průběžně a pořád: „Nejlepší stejně bylo, když jste hráli v malých prostorech, sami ve dvou…“. U Tomáše Kluse je pořád ten rozpor v tom, být co nejvíc osobní a mít s divákem co nejužší kontakt a zároveň tvořit koncerty, které by byly divadelní, používat scénu, kulisy, světla, všechny možné nástroje, o které si ta která písnička řekne. A taky hrát ve větších prostorech, aby se tam prostě dostalo víc těch, co chtějí přijít. Tvořit vlastní svět. Obojí dohromady nejde. A tak je hrozně inspirující a uvolňující jenom vzít kytaru a zahrát pro sto padesát lidí ty písničky. Být ´nablízko´,“ říká Jiří Kučerovský a dodává: „Když jsme je teď zkoušeli, někdy jsme se docela smáli. A někde jsem byl zase překvapen, jak dobré některé věci jsou a tehdy jsem to nevnímal. A hlavně několik z nich nikdy živě nezaznělo. Myslím, že pro skalní fanoušky to bude zážitek.“

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17524″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Na jaře připravuje Tomáš Klus se svou Cílovou skupinou vydání prvního živého 2CD Recyklus živ(j)e a také Recyklus Tour 2017 po českých a slovenských městech. 

Zdroj: www.tomasklus.cz

Komentáře