Tomáš Slavíček mistr světa ve stepu předvede své umění na charitativním večeru

Tomáš Slavíček, špičkový stepař, choreograf, lektor a také herec, se stal vítanou posilou hvězdného týmu, který 5. dubna od 20.00 hodin roztančí Velký sál paláce Lucerna v centru Prahy.

Spolu s Tomášem řada osobností z hereckého, hudebního, sportovního a tanečního světa během jedinečného charitativního večera Díky tanci podpoří pěstounské rodiny. Iniciátorkou pozoruhodné akce je herečka Jitka Schneiderová, patronka projektu Hledáme rodiče, který od roku 2012 pomáhá najít v České republice dostatek pěstounů schopných poskytnout péči a domov dětem, jež z různých důvodů nemohou vyrůstat ve své původní rodině. Choreografem večera bude profesionální tanečník Marek Dědík.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19140″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“480″}}]]

Jitka Schneiderová

Seznam všech účinkujících slibuje skvělou podívanou:
Jitka Schneiderová & Marek Dědík / Matěj Ruppert & Tereza Prucková Bufková / Anna Polívková & Michal Kurtiš / Leoš Mareš & Katarína Štumpfová / Taťána Gregor Kuchařová & Eduard Zubák / Lukáš Pavlásek & Tereza Bufková / Marie Doležalová & Marek Zelinka / Marek Taclík & Martina Marková / Roman Vojtek & Kristýna Coufalová / Leona Machálková & Michal Necpál / Jan Révai & Veronika Lálová / Jana Plodková & Michal Padevět / Zdeněk Piškula & Veronika Lálová / Roman Zach & Andrea Třeštiková / Ondřej Bank & Eva Krejčířová / Michal Kurtiš / Tomáš Slavíček / Ondřej Gregor Brzobohatý / Tomáš Klus / Ondřej Viklát / Štěpán Pechar / Yemi A.D. & JAD DANCE COMPANY

„Na akci mě pozval můj kamarád a kolega z La Fabriky Michal Kurtiš. Máme spolu krásné stepařsko-taneční číslo v představení Tango ó Tango a myslím, že Míša věděl, že tohle originální spojení nemůže na takové akci chybět,“ s úsměvem vysvětluje Tomáš Slavíček.

V České republice má klasický step dlouholetou tradici, stabilně se řadíme mezi tři nejlepší stepařské země světa. Do značné míry je to zásluha právě Tomáše Slavíčka – několikanásobného mistra České republiky, Evropy i světa. On sám za svůj největší úspěch považuje vítězství v mezinárodním mistrovství Severní Ameriky. Tomáš stepuje od svých pěti let a více než dvanáct let vyučuje step zájemce každého věku. Za svoji trenérskou kariéru vychoval několik mistrů světa a vytvořil mnoho vítězných choreografií. Etabloval se také coby mezinárodní porotce stepařských soutěží. „Stepařská bota má svoje kouzlo. Okované plechy ve vás probudí rytmus, a když už je máte na nohou, nejde tomu odolat… prostě stepujete,“ podotýká Tomáš Slavíček.

V současné době je Tomáš Slavíček jedním z hlavních lektorů a choreografů TAP Academy Prague, nejúspěšnější české taneční školy na mezinárodních soutěžích. V TAPU realizuje nejrůznější taneční a divadelní projekty, kurzy, workshopy pro děti, juniory i dospělé, připravuje soutěžní kolektivy. Taneční mistrovství jej dovedlo až na televizní obrazovky a divadelní prkna – do Divadla Radka Brzobohatého (Cyrano, Tančírna, Klec bláznů) a holešovické La Fabriky (Tango ó Tango).

Stepařská ukázka, ukázku s pozvánkou naleznete 6.4. na naši FB stránkách.

Zdroj: TAP Academy Prague

Komentáře