Trendy v pánském střihu a stylingu

Reklama

Už dávno neplatí, že muži chodí do kadeřnictví pouze jedenkrát za rok a z donucení. Většina mužů se o svůj účes stará pravidelně a kromě střihu se zajímají také o možnosti stylingu a do kadeřnictví chodí i relaxovat. Jaké jsou nejnovější trendy v pánských účesech?

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19418″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zeptali jsme se nejpovolanějších. Kadeřnice z KLIER a CUT&COLOR prozradily, jak vytvořit trendy pánský účes, který má styl a zároveň jeho úprava zabere pár minut! Modelem jim byli vítězové prestižní soutěže MUŽ roku Honza Hájek a Jakub Kraus.

„V současné době se v pánských účesech vrací plné střihy a upouští se od podstřihu, který byl dlouho populární. Boky a zadní partie se nechávají plnější a vrchní část se přizpůsobí celkové geometrii střihu. Stále trendy jsou vystříhané partie na krku a bocích, tzv. stínování a vrchní partie jsou delší a umožňují vytvořit více variant stylu,“ přibližuje současné trendy Soňa Kozelková ze salonu Klier.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19422″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

S kadeřnicemi kromě střihu muži často konzultují přípravky na správnou péči o vlasy a nechávají si poradit i ve stylingu. Ze zkušeností kadeřnic vyplývá, že co se týká přípravků, tak muži experimentují dokonce více než ženy. Přípravky si kupují často v salonu, zatímco ženy jsou věrné osvědčeným značkám, které mění méně často. Mezi základní výbavu moderního muže, který se stará o svůj účes, by měly patřit následující produkty. Základem je samozřejmě šampon a kondicionér podle typu vlasů a vlasové pokožky, důležité je volit stejnou vlasovou řadu, aby se produkty zároveň doplňovaly. „Každý styling by měl začít podkladovým produktem. Pro pánské účesy jsou vhodné slané spreje, které se aplikují do vlhkých vlasů. Pak je vždy důležité vlasy vyfoukat do požadovaného tvaru, díky slanému spreji vlas lehce zhrubne a dobře drží tvar. Poté stačí aplikovat pastu na vlasy, oblíbené jsou pasty s matným efektem. Pokud jsou vlasy hodně suché nebo vlnité pak bych sáhla po olejích a vlasy zafixovala pomádou, které vlas krásně zkrotí a upraví,“ doporučuje Soňa Kozelková.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19417″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Jaký typ střihu zvolit? Důležitý je tvar obličeje:
1) Oválný obličej: Oválný obličej je ideální téměř pro jakákoliv typ účesu. Vyvarovat bystě se měli pouze dlouhé ofině.
2) Kulatý obličej: Pokud máte kulatý obličej, měli byste volit takový střih, který obličej opticky prodlouží. Účesy vystříhané z boku, které pracují s vrchní částí vlasů, jsou správnou volbou! Muži s kulatým obličejem by měli volit pěšinku na straně a měli by se vyvarovat ofinám.
3) Hranatý obličej: K ostře řezaným liniím mužského obličeje se hodí celá škála účesů, svědčí mu i ofiny, případně delší vlasy, které obličej zjemní.
4) Srdcový obličej: Tomuto typu obličeje svědčí delší vlasy a také vousy nebo strniště, které obličej opticky vyrovnají.
5) Obdélníkový tvar: Muži s obdélníkovým obličejem by se měli držet rovných linií, obličej by se neměl více prodlužovat. Vlasy na boku hlavy by měly být kratší.
6) Diamantový tvar: Ofina sčesaná na jednu stranu je ideální volbou pro muže s diamantovým tvarem obličeje.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19415″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“297″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jakub Kraus, Muž roku 2015
Tvorba účesu: Soňa Kozelková, Kadeřnictví KLIER
Jakub má jemné vlasy a je sportovec tělem a duší, zároveň se ale věnuje moderování akcí a modelingu. Volili jsme tedy variabilní styl účesu, který umožní různé typy stylingu – sportovní /horní část účesu sčesaná dozadu/ i reprezentativní look s patkou do čela. Volili jsme lehký podstřih, díky němuž se délky vlasů propojily a vrchní část účesu tak mohla zůstat delší. Naopak po stranách jsme co nejvíce zkracovali, to umožní rychlou úpravu vlasů a pohodlí při sportu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19416″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“301″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Honza Hájek, Muž roku 2010
Tvorba účesu: Martina Fialová, Kadeřnictví CUT&COLOR
Honza má velmi pevné a vlnité vlasy, vyznává elegantní městský styl. Zároveň miluje jízdu na motorce, opět jsme tedy volili variabilní účes, který umožňuje různé druhy finálního stylingu. Zachovali jsme délku a nakonec jsme vlasy vyfoukali dozadu.

Zdroj: Kadeřnictví Klier

Komentáře