Tým ČSFD natočil svůj první seriál, a to rovnou v Hollywoodu!

Reklama

Oblíbený filmový portál ČSFD.cz přichází se svoji první filmovou/seriálovou tvorbou. Čtyřdílný seriál s názvem Exploring Movie Studios: Warner Bros. Studios je naprostou raritou a novinkou na českém internetovém poli a diváci si jeho epizody budou moci vychutnat v průběhu listopadu. Zakladatel portálu a také tvůrce seriálu, Martin Pomothy, se exkluzivně dostal s kamerou přímo do kalifornských Warner Bros. Studios, což běžně není možné a získal tak unikátní záběry z tohoto studia, které je domovem například Batmana, Supermana či Wonder Woman.

Natáčet kamerami v kalifornských Warner Bros. Studios, včetně lokací na jejich “guided tour” je přísně zakázáno. Týmu ČSFD.cz se ale podařilo nejen získat povolení pro natáčení, ale navíc dostali k dispozici nejlepšího z průvodců, amerického herce a moderátora Johna Kourounise, který je po studiích provedl.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“29586″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“269″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

John Kourounis

Z původně zamýšleného úletu ve stylu youtuberských videí se vyklubal profesionální čtyřdílný seriál Exploring Movie Studios: Warner Bros. Studios, který bude v průběhu listopadu zveřejněn exkluzivně pouze na ČSFD.cz, a to při příležitosti uvedení filmu Liga spravedlnosti do českých kin, protože Warner Bros. Studios jsou domovem všech Batmobilů, Batpadů a původních kostýmů herců hrajících postavy DC Comics – od batmanovek a Supermana, přes Sebevražedný oddíl až po Wonder Woman.

Seriál vznikal v dubnu 2017 a celé natáčení trvalo 5 hodin. Do Los Angeles přijel Martin Pomothy s talentovaným kameramanem Danielem Bordovským. Na místě se shodou okolností seznámili s českou herečkou žijící trvale v Los Angeles, Terezou Srbovou, která nadšeně přijala účinkování v seriálu. Tým pak doplnil druhý kameraman Chase DuBose. Rozpočet na celý seriál včetně postprodukce, kterou zajišťovala renomovaná agentura Manaworld Creative Production, dosáhl výše neuvěřitelných 80 000 Kč. „Je to náš první seriál realizovaný pro naše filmové fanoušky na ČSFD, do budoucna bychom chtěli určitě s vlastní tvorbou pokračovat a chystáme se navštívit také další filmová studia po světě,“ dodává Martin Pomothy, tvůrce seriálu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“29588″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“269″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Exteriér pro natáčení Jurského Parku

V jednotlivých epizodách se diváci přenesou na místa, kde vznikaly slavné filmové klasiky, jako například Gilmorova děvčata, La La Land, Jurský park nebo Blade Runner. Dále uvidí interiérové exhibice rekvizit a kostýmů z DC Comics a Harryho Pottera i Fantastických zvířat, stejně tak největší skladiště rekvizit na světě čítající přes půl milionu artefaktů k zapůjčení pro natáčení. Jeden z dílu bude věnovaný naprosté novince Warner Bros. Studios Tour nazvanou “Stage 48: Script to Screen” – interaktivní naučnou výstavu, která na konkrétních příkladech vysvětluje jednotlivé etapy filmařského procesu od scénáře a storyboardů až po výrobu vizuálních efektů v postprodukci. Všechny epizody najdou diváci na hlavní stránce ČSFD.cz nebo v profilech jednotlivých epizod.

První díl s názvem Any Town Square & Backlot Exteriors je již ke zhlédnutí. Termíny premiér dalších dílů jsou stanoveny na 9., 14., a 23. listopadu. “Dokument jsme připravili především pro filmové fanoušky, kteří zatím neměli možnost navštívit Warner Bros. Studios osobně. V oblasti Los Angeles nabízejí podobné prohlídky i další studia, Warner Bros. si ale v posledních letech po přidání novinek do jejich Tour hodně šplhli,” komentuje autor seriálu Martin Pomothy.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“29587″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Martin Pomothy

Zdroj: ČSFD.cz

 

Komentáře