Účesové trendy pro léto 2017

Reklama

Jaké účesy budou trendy letos v létě? Vytvořte si účes, díky kterému zazáříte!

Léto je obdobím mnoha akcí, letní párty, grilování s přáteli, lenošení u vody… a všechny tyto aktivity si vyžadují jiný účes. Kadeřnice z KLIER, největší sítě kadeřnických salonů u nás, připravily tři letní účesy a tipy, jak je vyzdobit. Připojily také doporučení pro letní péči o vlasy. Nechte se inspirovat a buďte v létě neodolatelná! Stačí si rozhliknout naší detailní fotogalerii!

Účesy vyniknou na zdravých vlasech, v létě si zaslouží zvláštní péči
Rozpuštěné vlasy, vyčesaný culík nebo letní drdol, v letních měsících je všechno dovoleno a v kombinaci s letními šaty účesy krásně vyniknou. Kristýná Bláhová ze salonu KLIER připravila 3 letní účesy a postup, jak je učesat. „Základem samozřejmě je, aby byly vlasy zdravé a silné, v letních měsících bychom o ně měli pečovat ještě důkladněji, jsou totiž vystaveny slunečnímu záření, které vlasy vysušuje, mořská a chlorovaná voda vlasům také neprospívá. Základem je vlasová péče, ideálně ta, která je určena speciálně pro letní měsíce. Zdravé a lesklé vlasy podtrhují výsledný efekt účesů,“ říká Kristýná Bláhová.

Vlasy bychom měli v létě chránit stejně jako pokožku nebo oči. Správně zvolený šampón a kondicionér jsou základem. Ideální volbou jsou řady, které jsou určeny speciálně pro letní péči a obsahují látky, které vlasy chrání před poškozením působením UV záření. Letní péči doplňte ještě o masky na vlasy, které vlasy regenerují a vyživí, tuto péči bychom měli vlasům poskytnout alespoň jedenkrát týdně. Dobrým pomocníkem jsou také oleje na vlasy, které jim dodají potřebné látky. Pokud jste na cestách, přibalte si do svého zavazadla vlasový pudr. Ten je možné aplikovat přímo ke kořínkům vlasů. Vlasy tak získají na objemu a vizuálně budou vypadat lépe. Krásné účesy totiž vyniknou jen na krásných vlasech.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21960″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“438″}}]]

Rybí cop s květinovou ozdobou
Rozpuštěné vlasy jsou krásnou ozdobou, aby nám vlasy nepadaly do očí, můžeme k jejich sepnutí využít variantu tzv. rybího copu, který je v zadní části spojen květinou. Jak na to?

1) Po stranách hlavy oddělte úzký pramen, který rozdělíme na dva menší prameny.
2) Oddělíme pramínek z jedné strany,A,  a rukou jej přichytíme na straně druhé, B.
3) Poté opět vezmem pramínek ze strany B a přichytíme jej na protější straně, takto stále dokola, dokud nevznikne tzv. rybí cop.
4) Cop upleteme i na druhé straně hlavy a oba zagumičkované copánky prsty roztáhneme.
5) Copy svážeme do uzlu a připevníme vlásenkami.
6) Poté připojíme doprostřed květinu a účes zafixujeme lakem

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21959″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“439″}}]]

Vyčesaný culík s copánkem
1) Před samotným česáním aplikujeme do vlasů pudr, který jim dodá objem.
2) Na straně hlavy oddělíme pramen a upleteme francouzský cop.
3) Cop dopleteme až do konce a připevníme jej gumičkou.
4) Upletený cop roztáhneme prsty do šířky.
5) Zbytek vlasů vyčešeme nahoru do culíku a zapletený cop k nim připojíme.
6) Zapletený cop můžeme ozdobit zlatou nití, kterou pomocí speciální umělohmotné jehly „všijeme“ do vlasů.
7) Další variantou je využití květinových čelenek, kterými vytvořený účes dozdobíme.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21961″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“445″}}]]

Letní drdol
1) Vlasy rozdělíme na tři části a boční části oddělíme gumičkami.
2) Z prostředního pramene zapleteme francouzský cop.
3) Cop dopleteme až do konce.
4) Nespletené prameny vlasů spojíme dohromady.
5) Pomocí podložky pod drdol připevníme vlasy na vrchu hlavy.
6) Prameny vlasů, které se neobtočí kolem podložky, přichytíme vlásenkami.
7) Zapletený cop roztáhneme prsty a obtočíme jím drdol po obvodu.
8) Do výsledného účesu připevníme z boku květiny.

fOzdoby pro letní účesy
Kytičky, květinové věnečky, zlaté a stříbrné nitky, gumičky, šátky, čelenky… možností je skutečně celá řada a záleží jen na náladě, jakou ozdobu si vyberete, aby zkrášlila Váš účes. „I letos je stále v kurzu tzv. boho styl, který ženám umožňuje stát se vílou a zahalit se do květinových ozdob v hippie stylu,“ říká o současných trendech Tereza Benátčanová ze společnosti KLIER.

Jednoduchý tip, vyšívaný cop
Zapletený účes oživíte pomocí speciální jehly a lesklé nitě, kterou všijete do zapleteného copánku. Nitě i umělou jehlu seženete v galanterii a krásný účes plný světla je na světě.

Zdroj: Klier

Komentáře