V sobotu proběhne největší setkání dětí ze zkumavky na světě

Reklama

Počet partnerů, kteří řeší komplikace při početí dítěte, se permanentně zvyšuje. V dnešní době se jedná již o každý pátý pár. Nejčastějším řešením problémů je podstoupení umělého oplození IVF. Tzv. „dětí ze zkumavky“ se jen v ČR ročně narodí několik tisíc. Klinika ISCARE pro tyto děti s rodiči pořádá pravidelně setkání rodičů a dětí, které přišly na svět díky umělému oplodnění. V minulosti se dokonce podařilo překonat světový rekord, jenž do té doby držela Čína.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“25578″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“399″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Setkání rodičů a dětí „ze zkumavky“ proběhne v sobotu 2. září v Divoké Šárce na koupališti Džbán a bude v pohádkovém duchu. Start je plánován na 9:30. Letošní ročník bude v duchu pohádek a večerníčků. Na akci se tak budete moc potkat s ledovou královnou, vílami a dalšími postavičkami. Vystoupí dětská pěvecko-taneční hudební skupina Lollipopz. Pro děti je připraven pohádkový svět plný disciplín, malování na obličej a zábavný doprovodný program. 

„Pomoc se založením rodiny neplodným párům už pro nás na klinice dávno není jen zaměstnáním. Být svědkem toho, jak „naše“ děti rostou, sílí a dospívají je k nezaplacení. Možná i díky tomu máme velmi vysokou úspěšnost zákroků/léčby,“ říká MUDr. Jaroslav Hulvert, primář IVF oddělení klinického centra ISCARE.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“25579″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“338″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Každým rokem se v České republice narodí přes pět tisíc dětí ze zkumavky. Problémy se založením rodiny řeší v dnešní době každý pátý pár. Jako „neplodný“ je pár definovaný po roce neúspěšných pokusů o početí dítěte. Žena by si měla nechat vyšetřit hormonální profil a podstoupit ultrazvukové vyšetření. U mužů je potřeba udělat spermiogram a zjistit kvalitu a počet motilních spermií. To vše by měl pár provést v koordinaci se svým ošetřujícím gynekologem a případně navštívit některé z center asistované reprodukce.

Odborníci také stále častěji doporučují především mladým lidem zamražení pohlavních buněk. „V západní Evropě je to velký trend, tzv. Social freezing. Díky zamražení zdravých pohlavních buněk v mladém věku mají lidé jistotu, že i v případě nemoci, úrazu nebo pozdější neplodnosti budou moct mít vlastní rodinu,“ dodává primář Hulvert.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“25580″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“398″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Nový přístroj na sledování embryí zvyšuje šance na úspěšné umělé oplodnění
Pražská IVF klinika ISCARE nabídne svým pacientkám nový přístroj, který zefektivní proces umělého oplodnění a pomůže zvýšit šance na početí potomka. Technologie umožňuje bezpečnou analýzu vývoje embryií 24 hodin denně a dává lékařům větší možnosti na výběr toho nejkvalitnějšího embrya. Přístroj s názvem Time Lapse Incubatoru Geri má klinika k dispozici jako jedno ze tří  zdravotnických zařízení v Česku.

Kontinuální monitoring embryí přístrojem Geri umožňuje snímání a analýzu dynamiky embryonálního vývoje 24 hodin denně bez ohrožení vývoje embryí okolními podmínkami. Klinika ho do provozu uvádí v průběhu června, počítá se, že každý měsíc ho využije zhruba 25 pacientek. V Česku je ročně provedeno přes více než 30 tisíc cyklů umělého oplodnění. Sledování a optimalizování podmínek vývoje embryí před jejich návratem do dělohy snižuje rizika potratu a naopak zvyšuje šanci na uchycení.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“25581″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Nepřetržité sledování
Embryo Time Lapse Incubatoru Geri (zkráceně „Geri“) je speciální kultivační inkubátor, který poskytuje ideální podmínky pro vývoj embryí. Je konstruován tak, že pro embrya každé pacientky je zde samostatná komora. V té jsou embrya rozdělena ve speciální misce do jednotlivých jamek a každé zvlášť monitorováno kamerou. Díky tomu odpadá jakékoliv narušení kultivačních podmínek, kterému se doposud nebylo možné vyhnout.

Nová technologie umožňuje lékařům ponechat embrya v inkubátoru, zatímco kamera pořizuje obraz celého vývoje. To poskytuje neomezené možnosti při vyhodnocování embryí bez jejich stresování při manipulaci a také přináší o každém embryu mnohem více informací, než bylo možné doposud získat. Lékaři jsou tak schopni vybrat to nejkvalitnější embryo vhodné pro embryotransfer, čímž se zvyšuje šance na prosperující těhotenství.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“25582″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“399″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zdroj: Klinika Iscare 

Komentáře