Velkolepé oslavy Králova dne v Amsterdamu

Reklama

Pořádný mejdan v Amstru …

V Amsterdamu se každoročně pořádají velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po více než sto letech. Největší a rozhodně nejzářivější nizozemské oslavy vypuknou 27. dubna 2017 a vy byste na nich neměli chybět.

Každý člověk v tento den v Amsterdamu podle průzkumů utratí průměrně 26 euro za nákup oranžového oblečení či suvenýrů. Oslavy ročně přilákají skoro milion návštěvníků. „Holanďané mají lásku k obchodu v krvi, a tak v tento den pořádají trhy, na kterých mohou směnit se svými sousedy a návštěvníky všechny věci, které jsou pro ně zbytečné nebo se jim prostě už nehodí. A nejen věci z druhé ruky se budou prodávat. Na ulicích můžete smlouvat i u mnoha stánků s občerstvením. Amsterdam byste neměli opustit, aniž byste ochutnali místní sladkou specialitu – tompouce s lahodnou krémovou náplní. Největší pouliční trhy v Amsterdamu vypuknou během oslav Králova dne už v 6 hodin ráno a budou končit až ve večerních hodinách,“ říká blogerka Kristýna Sojová z free-europe.elines.cz, která pro zájemce pořádá populární Free meet upy – návštěvy evropských měst se speciálním programem.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“18182″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“317″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

V ulicích a parcích se můžete dát do tance při poslechu živé hudby i DJ’s. Nenechte si ujít ani Králův večer, který se koná v předvečer oslav. Nejlepší amsterdamské kluby a bary otevřou dveře všem, kdo se chtějí bavit. Budete tak mít možnost „mejdan“ protáhnout až do dalšího dne a vydat se z probdělé noci přímo do průvodu nebo na další party, která se koná ve slavném Cartelu – nonstop venkovním i vnitřním kempu.

Anebo se vydejte na projížďku na jedné z tisíce pestře zdobených lodí, brouzdajících napříč amsterdamskými kanály. Pokud nestihnete na nějakou z lodí naskočit nebo už budou všechny obsazené, nezoufejte, a vydejte se na roh Prinsengracht a Amstelveld, kde najdete skvělé místo k tomu, abyste mohli pozorovat průvod plovoucích člunů.
 
Jak se dostat do Amsterdamu: Autobusy Eurolines se sem z Prahy dostanete 4x týdně. Zpáteční promo jízdenku z Prahy pořídíte od 1 900 Kč.

Kde se ubytovat: Společně s jízdenkami si můžete na www.eurolines.cz vyhledat i ubyto-vání – vybírat můžete z 1 033 000 hotelů, apartmánů a rodinných penzionů. Díky spolupráci s Booking.com je vše pohodlné a rychlé, protože vyhledávání je v češtině. 
 
Redakční tip na cesty:
Nemáte správný „bágl“ na cestu? Vyberte si od malého batohu až po „loďák“ od značky Thule. Značka Thule chce oslovit každého, kdo si potrpí na luxus a kvalitu. Proto nepředstavuje pouze cestovní kufry na dovolenou, ale zavazadla pro každodenní využití. Nejmenší batoh Thule Subterra Backpack 23L je vhodný pro každého, kdo potřebuje veškeré svoje věci mít neustále u sebe, ať už se jedná o tablet, notebook, powerbanku a tak dále. Oproti tomu největší kufr Thule Subterra Luggage 77cm pojme potřebné věci na i měsíční dovolenou.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“18181″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“221″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Švédská společnost THULE, která je v České republice známá především svými střešními nosiči, boxy na lyže nebo nosiči jízdních kol, si pro své zákazníky připravila absolutní novinku! Cestovní zavazadla řady Subterra budou během jara představeny i u nás. Zajímavý design, kvalitní zpracování a švédská kvalita. Tak by se dala popsat novinka na poli cestovních zavazadel značky Thule. Zavazadla s označením Subterra se rázem řadí mezi absolutní špičku a konkurovat chtějí těm nejvyhlášenějším značkám, které se zaměřují na cestovní zavazadla. Ceny zavazadel začínají od 3.299 Kč. Zavazadla jsou k dostání na www.obchodth.cz

Zdroj: http://www.eurolines.cz, free-europe.elines.cz a www.obchodth.cz

Komentáře