Víme, jak si užít Valentýn ve jménu lásky a milování

Reklama

Svátek zamilovaných nemusí být jen o srdíčkách, bonboniérách a plyšových medvídcích! Valentýn lze pojmout i jinak. Jako výjimečnou oslavu lásky, vztahu, milování a sexu. Někdy to bohužel neprobíhá úplně dle představ a mohou vyvstat určité překážky, které vám nedopřejí užít si milostný akt v plné parádě.

Co vše má vliv na kvalitu milostných prožitků a co dělat, aby oba milenci dlouhodobě dosahovali orgasmu? Na tyto otázky odpovídá PaedDr. Martina Mangová, certifikovaná lektorka Lunární a Hormonální jógy, zabývající se dlouhodobě tématem ženství a plodnosti.

Co vše má vliv na kvalitu milostných prožitků?
Asi není žádným překvapením, že sedavý způsob života bezproblémovému milování rozhodně neprospívá. U mužů mají nepříznivý dopad na kvalitu erekce také bloky na páteři, či svalová nerovnováha. Ta může vzniknout jak nedostatečným pohybem, kdy jsou svaly těla ochablé, tak i nesprávným cvičením, chybějícím strečinkem nebo jednostrannou zátěží.

„U žen často kvalitu milování nepříznivě ovlivňuje únava nebo hormonální nerovnováha (ta se mj. projevuje migrénou, bolestmi břicha, suchostí sliznic, sklony k zánětům či kvasinkám, podrážděností). To vše snižuje vzrušivost. Významnou roli hraje i schopnost uvolnit napětí vzniklé stresem. Z fyziologického hlediska je také velmi důležité mít v pořádku páteř, což mnoho lidí nemá. Různé bloky totiž způsobují nedostatečné obsluhování pánevní oblasti, díky čemuž žena nemá během milování úplně slastné pocity, dosáhnout orgasmu je pro ni obtížné a možná se i kvůli tomu snaží milování spíše vyhnout,“ vysvětluje lektorka Lunární a Hormonální jógy PaedDr. Martina Mangová.

Co tedy s tím?
Sex je přirozená, důležitá a velmi příjemná součást partnerství. Existuje speciální jógové cvičení, které nabízí vyladění organismu jak fyzicky, tak i na hormonální úrovni. Pomocí jemných, cílených a nenáročných cviků se dostanete do formy po všech stránkách. Lunární jóga je minimální pohyb s maximálním účinkem. Vynikajících výsledků je možné dosáhnout už při desetiminutovém cvičení, nejlépe každý den.

„Cviky ženám vyladí hormonální systém na optimum, a tím se nepříjemné projevy cykličnosti zredukují na minimum. Mizí únava, bolesti hlavy a zad, i bolesti během menstruace. Uvolní se stres a napětí těla. Posílí se pánevní dno, zlepší se prokrvení a okysličení pánve i pánevních orgánů, což působí velmi hojivě na celou oblast pánve a pohlaví – mizí záněty, cysty, nepříjemné pocity apod. A díky tomu je mnohem snadnější dosáhnout orgasmu a užívat si při milování radost a slast,“ dodává ještě PaedDr. Martina Mangová.

Podobně i u mužů – cílené cviky odstraní bolesti zad a šíje, působí hojivě na prostatu, zlepší pohlavní funkce, zvýší testosteron, zlepší se erekce i kvalita spermií – nebyl by to hned lepší životní pocit? O to větší radost si pak můžete užívat ve dvou. Harmonie, skvěle fungující tělo a hormonální vyladění výrazně zlepší erotické prožitky obou partnerů.

Páry, které při této příležitosti chtějí zplodit potomka, a Valentýn tak pojmout jako oslavu lásky v pravém slova smyslu, určitě potěší informace o tom, že cvičení Lunární jógy má jako vedlejší efekt výrazné zlepšení plodnosti.

Pár minut cvičení denně, a vás sexuální život může dosáhnout zcela nových rozměrů, a to nejen na Valentýna!

PaedDr. Martina Mangová
je zakladatelkou Hormonální jógové terapie podle Dinah Rodriguesové v České republice. Získala doktorát ze sportu, a po absolvování intenzivního vzdělávání v Německu působí od roku 2006 jako lektorka Hormonální a Lunární jógy. Svému oboru se aktivně věnuje, stále předcvičuje a pořádá víkendové kurzy. Dlouholetou praxi si doplňuje každoročním vzděláváním na certifikovaných kurzech v České republice i v zahraničí. Specializuje se mj. též na problematiku neplodnosti, která úzce souvisí právě s hormonálním systémem v těle, který lze cvičením harmonizovat.

Zdroj: www.martinamangova.cz

Komentáře