Vojtěch Dyk odslouží již ve středu ve Foru Karlín Bernsteinovu Mši

Reklama

Půlroční pauza od premiérového jarního uvedení skončila,  již pozítří se všichni aktéři znovu sejdou k závěrečné sérii podzimních uvedení proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v režii bratří Cabanů, s Vojtěchem Dykem v hlavní roli. Právě jarní premiéra MŠE právem zaujala kritiky a nadchla diváky po celé republice a bravurní výkony všech účinkujících byly hodnoceny četnými superlativy.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11410″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“399″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Vojtěch Dyk a Simon Caban

Znovu budou k vidění 21. a 22. 9. ve Foru Karlín v Praze, 24. a 25. 9. v Brně v Janáčkově divadle a 27. 9. v královohradeckém Aldisu, přičemž druhý pražský termín je zároveň exkluzivním představením spojeným s oslavou 20. výročí fungování společnosti T-Mobile na tuzemském trhu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11411″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Unikátní představení vzniklo na počest 45. výročí premiéry MŠE v roce 1971. V České republice byla MŠE v kompletní podobě uvedena v roce 1997 na nádvoří Pražského hradu, další živé nastudování vzniklo pro Mezinárodní hudební festival Moravský podzim 2001 v Brně. Ovšem tentokrát je poprvé uváděna speciální verze MŠE, upravená Leonardem Bernsteinem tak, aby byla přenositelná do menších sálů a tím přístupná širší veřejnosti.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11412″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“399″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Spolu s Vojtěch Dykem se náročných pěveckých rolí skvěle zhostili Tereza Černochová, Ondřej Ruml, David Uličník a další špičkoví zpěváci. Hudební těleso pod taktovkou dirigenta Oskara Rozsy bylo sestaveno přímo na míru projektu MŠE. Tvoří jej členové B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty a přední tuzemští instrumentalisté. Sborové party obstarali členové Czech Ensemble Baroque a chlapeckého sboru Pueri Gaudentes.

Vstupenky na představení jsou k dispozici v síti Ticketstream, www.ticketstream.cz. MŠI uvádí agentura BUJOART, generálním partnerem projektu je T-Mobile Czech Republic a.s.

Termíny představení:
21.9, 19:30 Praha / Forum Karlín
22.9. 19:30 Praha / Forum Karlín – exkluzivní představení
24.9. 19:30 Brno / Janáčkovo divadlo
25.9. 19:30 Brno / Janáčkovo divadlo
27.9. 19.30 Hradec Králové / Aldis

Komentáře