Vondruška válcuje české řebříčky

Spisovatel historických románů vládne našim knihovnám a prodejním žebříčkům knih již nekolik let. HUSITSKÁ EPOPEJ II. byla vyhlášena českým bestsellerem loňského roku.

Od roku 2013 je také nejpůjčovanějším českým autorem našich knihoven. Je držitelem celé řady cen a přibylo k nim i ocenění Český beststseller 2015 za titul  HUSITSKÁ EPOPEJ II., jehož čtvrtý díl nedávno vyšel. Letos na podzim mu vyjdou další dva nové romány nejen v češtině, ale i na Slovensku a v Německu.
 
Historická sága z pera nejen oblíbeného spisovatele Vlastimila Vondrušky, která získává stále více příznivců, ale i ocenění, odstartovala prvním dílem HUSITSKÁ EPOPEJ I. – Za časů krále Václava IV. na podzim roku 2014. Vícedílný historický román na pozadí osudu rozvětveného rodu píseckých Prokopů vypráví o mocenském a náboženském zápase v českých zemích. Začíná rokem 1400 a měl by pokrýt epochu celého jednoho století. Snad poprvé se v naší literatuře objevuje dílo, které se odehrává v obou znepřátelených táborech, aniž by jeden upřednostňovalo před druhým. Snaží se postihnout důvody, proč se chudí postavili proti bohatým, prostí proti vzdělaným, Češi proti Němcům, a jak dopadl střet rozumných s fanatiky. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě.

V nejnovějším pokračování pod názvem HUSITSKÁ EPOPEJ IV. – Za časů bezvládí. Děj se odehrává mezi lety 1438 až 1449 a začíná těsně po smrti císaře Zikmunda. Na trůn nastoupí jeho zeť Albrecht Habsburský. Ten však záhy také umírá a v zemi se znovu rozhoří domácí válka, kterou proti sobě vede šlechta podporovaná městy. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“9650″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“302″}}]]

Knihy Vlastimila Vondrušky v češtině si našly mnoho příznivců i na Slovensku. Pro ně chystá spisovatel spolu s nakladatelstvím MOBA na podzim překvapení. V první polovině listopadu vyjde souběžně v obou zemích v češtině a ve slovenštině nový příběh středověkého detektiva, ale také královského prokurátora a správce severních Čech Přemysla Otakara II., Oldřicha z Chlumu pod názvem NITRANSKÁ BRÁNA SMRTI. Jak je z názvu zřejmě, děj se bude odehrávat v Nitře, kam se jeho hlavní představitel dostane spolu s královskými vojsky. Vlastimil Vondruška plánuje na začátek listopadu setkání se slovenskými čtenáři a křty knihy v Nitře a v Bratislavě.  Všechny největší bestsellery Vlastimila Vondrušky vycházejí v nakladatelství MOBA, které letos slaví 25 let své existence. 

Komentáře