Vše co jste chtěli vědět o KetoDiet, ale báli jste se zeptat

 

Proteinová dieta nebo také ketodieta, ketonová dieta, ale i tradičněji bílkovinná dieta, je již několik desítek let známý způsob redukce nadváhy a obezity, který poprvé začal aplikovat americký profesor G.L. Blackburn. Při proteinové dietě snižujete obsah sacharidů ve svém jídelníčku a díky tomu se vám lehce upraví metabolismus – dostanete se do ketózy.
 
Co je to ketóza?
Hubnutí při proteinové dietě zajišťuje stav zvaný ketóza, ke kterému dochází tehdy, když ve své stravě omezíte obsah všech sacharidů na minimum. V tomto stavu se bude vaše tělo „živit“ z uložených zásob, tj. svým vlastním tukem. Ketóza nastupuje zpravidla 2. — 4. den po zahájení diety, kdy tělo vyčerpá zásoby glykogenu a organismus si jako nový zdroj energie vybere tuky.
 
Pro koho je proteinová dieta určená?
KetoDiet je vhodná pro ženy i muže. Na webových stránkách www.ketodiet.cz najdete všechny kontraindikace, kdy nedoporučujeme dietní program absolvovat, případně kontaktujte nejprve svého praktického lékaře a nechat si provést základní vyšetření (v rámci běžné preventivní prohlídky).
 
Představuje ketodieta nějaké riziko?
Ketodieta nepředstavuje pro zdravého člověka žádné zdravotní riziko. Pro játra, ale i pro celý váš organismus, je mnohem více zatěžující dlouhodobá nadváha i obezita, špatná životospráva nebo pravidelné pití alkoholu. Játra jsou centrálním orgánem látkové výměny našeho organismu. Je to zjednodušeně řečeno dokonalá chemická továrna. Mají zásadní roli v metabolismu všech živin, které jsou pro tělo důležité — bílkovin, sacharidů a tuků. A v neposlední řadě mají velmi důležitou úlohu při detoxikaci organismu. Při hubnutí se do krve uvolňují toxické látky, které jsou obsaženy v tukových buňkách. A jsou to právě játra, jež tyto toxiny při hubnutí zpracovávají.

Jak KetoDiet funguje?
Hubnout budete pomocí jednoho ze 3 snadných dietních plánů, které se liší v délce trvání podle toho, jak velkou nadváhu či obezitu řešíte. Každý dietní plán se skládá ze 3 na sebe navazujících kroků, které zajistí, že budete hubnout postupně a zároveň se naučíte pravidelnosti v jídle. Dietní plán BASIC (pro nižší nadváhu) trvá 3x 2 týdny. MEDIUM (pro střední nadváhu) 3x 3 týdny a plán INTENSE (pro vyšší nadváhu) 3x 4 týdny.
 
Nechci hubnout, pouze upravit jídelníček
Produkty KetoDiet se dají využít nejen při hubnutí, ale lze je zařadit do zdravého jídelníčku, např. se 2 „ketojídly“ za den zajistíte svému tělu příjem kvalitních bílkovin. Vhodné jsou proteinové tyčinky (při sportu, na cesty), proteinové nápoje nebo proteinové omelety na rychlou večeři. Se 2 proteinovými jídly denně se vaše tělo do ketózy nedostane, nicméně ve spojení s pravidelným pohybem je dost dobře možné, že i touto cestou o pár nadbytečných kilogramů přijdete.
 
Musím absolvovat všechny tři kroky dietního plánu?
Ano, všechny tři kroky mají svůj smysl. V prvním takzvaně „rychlehubnoucím“ nastartujete svůj metabolismus, protože jíte pouze 5 proteinových jídel KetoDiet doplněných o povolenou zeleninu a zdravé tuky. Druhý a třetí jsou kroky stabilizační, kdy se postupně navracíte k běžným bílkovinným jídlům a racionálnímu jídelníčku.

Pracuji na směny, jak řešit dietu v tomto případě? Mám delší den, ráno brzy vstávám, chodím pozdě spát.
I při směnném provozu platí zásada pravidelnosti. V bdělém stavu jezte v pravidelných intervalech po cca 3 hodinách. Pokud máte „delší“ den, je na místě zařadit jeden proteinový nápoj navíc (např. poslední nápoj v 19. hodin a spánek až po půlnoci).
 
Hrozí po skončení diety tzv. jojo efekt?
Riziko jojo efektu vzniká v případě, pokud člověk absolvuje dietu, která je založena na nízkém energetickém příjmu a organismus si po jejím skončení začne uchovávat „zásoby na horší časy“. Při proteinové dietě ale nehladovíte. Je tedy velmi vhodným začátkem redukce a úpravy celkového životního stylu. Udržení váhy je vždy o přístupu ke stravování po ukončení diety. Zařaďte pravidelný pohyb a dodržujte racionální a vyvážený jídelníček. V takovém případě se jojo efektu nemusíte obávat.
 
Jsou proteinová jídla a nápoje KetoDiet bez lepku?
Ano, drtivá většina proteinových produktů KetoDiet je bezlepková. V e-shopu je najdete s ikonkou BEZ LEPKU.
 
Kolikrát denně musím jíst proteinová jídla?
V 1. kroku dietního plánu KetoDiet jíte 5 proteinových jídel nebo nápojů denně. Ve 2. kroku si budete každý den dopřávat 4 proteinová jídla nebo nápoje z naší nabídky a k tomu 1 běžné na bílkoviny bohaté jídlo. Všechny proteinové produkty jsou volně kombinovatelné a lze je do jídelníčku zařadit v kteroukoliv denní dobu, pouze tyčinky a kaše doporučujeme jíst spíše v první polovině dne. Ve 3. kroku bude váš jídelníček obsahovat kombinaci 2 proteinových jídel či nápojů KetoDiet a 3 běžná na bílkoviny bohatá jídla. Tento finální krok dietního plánu je velmi významný pro stabilizaci vaší hmotnosti. Ve všech krocích budete svůj jídelníček doplňovat povolenými druhy zeleniny a zdravými tuky.

Musím během dietního plánu pít pouze proteinové nápoje?
Ne, nemusíte. Dietu můžete absolvovat dvojí cestou:
a) 5x denně proteinové nápoje + doporučená zelenina.
b) 5x denně kterékoliv z proteinových jídel nebo nápojů KetoDiet + doporučená zelenina.
Proteinová jídla a nápoje kombinujte podle své chuti. Snadným řešením pro vás může být volba některého z předem poskládaných výhodných balíčků, které sestavily zkušené výživové poradkyně.

Jsou proteinové nápoje ochucené?
Proteinový nápoj si ochutíte sami podle své chuti. Na e-shopu si při objednávce ke všem proteinovým nápojům můžete vybrat příchuťové tablety (na platíčku po 15 kusech). Čeká na vás široká škála smetanových, exotických i ovocných chutí. Proteinový nápoj můžete pít i neochucený nebo vyzkoušet naši novinku – již ochucené proteinové nápoje s příchutí čokoláda nebo banán.
 
Jak se správně připravují KetoDiet jídla? Nápoj je moc sladký (či hustý).
Návod na přípravu je uveden na obalech. Při přípravě nápoje je třeba dodržet dávkování — 2 zarovnané odměrky. Množství vody (nebo odstředěného mléka) je zcela na vás. Podobně je to s příchuťovou tabletkou. Můžete si dát celou, jen půlku, nebo pít zcela bez příchutě.

Lze připravit proteinový nápoj předem, nebo musí být „čerstvý“?
Nápoj lze připravit i předem, např. ráno si ho namícháte na celý den. Je ale důležité ho uchovat v chladu a rozhodně nenechávat na přímém slunci (vlastnostmi se podobá mléku). Podobně lze připravit i další z KetoDiet jídel — např. omelety, pudinky, kaše.
 
Jak je to s pitným režimem v proteinové dietě?
Snažte pitný režim dodržovat Díky němu bude vaše tělo snáze vyplavovat nepotřebné látky. Kvalitní pitný režim také zajistí efektivní vstřebávání určitých živin, nebudete mít suchou pokožku a hraje významnou roli i při termoregulaci. Naopak pokud nebudete dostatečně pít, můžete mít problémy s bolestí hlavy, zácpou, vznikem ledvinových a močových kamenů, infekcí močových cest a podobně. Obecně doporučujeme denně vypít 2,5 — 3 l tekutin. Sáhnout můžete po čisté vodě, neochucených minerálkách, zeleném nebo slabém ovocném a bylinkovém čaji nebo po sirupech KetoDiet.

Mohu při proteinové dietě pít kávu?
Ano. Kávu při dietě pít můžete, ovšem bez cukru, případně s trochou mléka (až 2 dcl/den). Sladit můžete stévií, nebo náhradním sladidlem a využít lze i příchuťovou tabletku do proteinových nápojů. Za každou kávu si ale dopřejte sklenici vody, abyste dodrželi pitný režim.

Mohu při KetoDiet pít alkohol?
Ne. Alkohol je v průběhu našich dietních plánů zcela vyloučen. Pokud to s hubnutím myslíte vážně, vyhněte se mu.

Která jídla si během diety mohu připravovat?
Naše výživové poradkyně pro vás vymýšlí originální recepty, abyste si i v dietě pochutnali. Všechny najdete v našem receptáři.

Již 5 dní jsem nezhubla ani deko a ručička na váze neklesá. Dělám někde chybu?
Pokud dodržujete doporučený dietní režim, není důvod se obávat chyby. Drobné výkyvy (i několikadenní) jsou naprosto běžné, především u žen. Prvním úbytkem hmotnosti bývá zadržená voda navázaná na tuk. Člověk pociťuje celkové „splasknutí“ a teprve poté nastupuje redukce tukových zásob. Mnohdy je lepší měřit úbytky v cm na obvodech (pas, boky, paže), než se opakovaně vážit.

Co dělat, pokud v dietním plánu zhřeším?
Pokud se stane, že nad vámi výjimečně jídlo zvítězí, nic si nevyčítejte. To se může stát. Druhý den ve svém snažení pokračujte, jako by se nic takového nestalo. Určitě si neříkejte, že jste si hubnutí pokazili a že teď už nemá smysl pokračovat. Naopak.

Kolik s proteinovou dietou zhubnu?
Je pochopitelné, že vás zajímá, kolik kilogramů shodíte. Bohužel na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď, protože každé tělo funguje jinak, a tudíž nemůžeme garantovat konkrétní čísla.

Můžu při dietě cvičit?
Pokud jste byli doposud zvyklí věnovat se nějaké sportovní aktivitě, můžete v ní samozřejmě pokračovat už od 1. kroku. Nový sport ale v rámci 1. kroku zařazovat nedoporučujeme. Pravidelný intenzivní pohyb přichází na řadu ve 2. kroku. Délka trvání jedné pohybové aktivity by neměla klesnout pod 45 minut a měli byste se hýbat alespoň 3x týdně.
 
Potřebuju radu, nebo podporu v průběhu hubnutí, kam se mohu obrátit?
Hubnutí dokáže dát jednomu zabrat, co říkáte? A protože vás v tom nechceme nechat samotné, můžete se na nás obrátit kdykoliv to budete potřebovat. Jsme vám k dispozici v online chatu přímo na webu www.ketodiet.cz, nebo na telefonu +420 734 182 718 a e-mailu poradna@ketodiet.cz.
 
Za jak dlouho ke mně balíček dorazí?
Balíček expedujeme obvykle hned druhý den po objednání, kdy je předán přepravci. Následující den tak můžete svůj balíček očekávat. Může se ale stát, že při nepředvídatelném vytížení dopravců se může doručení balíčku zpozdit.
 
Jak můžu platit?
Platit můžete na dobírku, nebo platební kartou přes internet.

O značce KetoDiet
Ryze česká značka KetoDiet, která vznikla v roce 2011 z náhlého popudu a velké osobní touhy zhubnout, se za několik let své existence stala oblíbeným a vyhledávaným pomocníkem na cestě ke zdravějšímu a štíhlejšímu tělu. Svým klientům nabízí nejen prvotřídní proteinové nápoje a jídla vyráběná přímo v České republice z vysoce kvalitních surovin, ale poskytuje také maximální podporu v průběhu dietních plánů, společně se specializovaným výživovým poradenstvím.

Zdroj: www.ketodiet.cz

Komentáře