Vyrážíte na piknik do parku a nevíte co s sebou?

Reklama

Díky rostoucímu počtu grilovacích míst ve městech mají dnes možnost uspořádat grilovačku i lidé bez zahrádek a chat. Takže vás může trápit už jen jeden celkem příjemný problém  – jak dobrou grilovačku připravit, co si vzít s sebou a na co rozhodně nezapomenout.

Je to podobné jako balit se na dovolenou. Co všechno si vzít, aby vám na místě nic zásadního nechybělo? Protože v parku nebo v lese si musíte vystačit s tím, co jste si doma zabalili a do kuchyně si pro nic neodskočíte, přinášíme seznam nejdůležitějších věcí ve třech krocích:

Krok první: na čem si budete pochutnávat
Pro “všežravce” je základem každé grilovačky především maso. Jestli kuřecí, vepřové nebo hovězí, to je jen na vás, doporučujeme ale začít s přípravou již pár hodin předem a maso si naložit do marinády. Jednoduché na přípravu a transport jsou burgery, které lehce připravíte z mletého masa, vejce, soli, pepře a dalších dochucovadel podle libosti. K burgerům neodmyslitelně patří také kvalitní housky. Nezapomeňte ani na hotové omáčky, ať už třeba na klasickou barbecue, nebo sweet chilli či neotřelou brusinkovou například na grilovaný sýr. Na gril si můžete “hodit” taky oblíbenou rybu, grilovací klobásku nebo obyčejný špekáček.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_original“,“fid“:“23712″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“339″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“509″}}]]

Není ale všechno maso, co se griluje! Pokud si chcete menu udělat o něco zdravější, vsaďte například na burgery z cizrny, fazolí, tofu, lilku nebo s žampionem portobello. Ugrilovat si můžete také plísňový nebo jiný sýr, v takovém případě si ale přibalte alobal. Nezapomínejte ani na zeleninu. Cuketu, lilek nebo papriku dobře ugrilujete na alobalových miskách nebo připravíte špízy. Poslední položkou na seznamu jsou nápoje. Vezměte balenou vodu, najdete pro ni nejspíše vícero využití. U většiny veřejných grilovacích míst jsou ale v blízkosti venkovní restaurace či stánky, kde koupíte chlazené pivo a limonády. Na některých místech najdete i zdroj s pitnou vodou.

Krok druhý: na čem si nebudete pochutnávat, ale stejně na to nesmíte zapomenout
Budete potřebovat tácky, příbory, kelímky… Nádobí zakoupíte jednorázové nebo pořídíte plastovou sadu na více použití. Potřebovat budete také nůž, otvírák nebo vývrtku. V této časti přípravy mají vyhráno majitelé legendárních švýcarských nožíků. Hodit se budou také vychytávky jako otáčecí kleště, štětec na potírání olejem nebo žáruvzdorné rukavice. Dostatečná zásoba papírových a vlhčených ubrousků je samozřejmostí. Budete mít kde sedět, nebude vám večer zima? Raději si zabalte deku. Stále jsme se ale nedostali k tomu hlavnímu, bez čeho si přece neugrilujete ani papriku: dřevěné uhlí, podpalovač a sirky. Uf, a to už by snad mohlo stačit. Nebo ne?

Krok třetí: čím se zabavíte
Budete si povídat, užívat si dobrého jídla a hezkého počasí. Přibalte s sebou kytaru na zpříjemnění atmosféry nebo či malé repráky na smartphone. A pokud s vámi budou děti, určitě je nebude bavit jen tak sedět s dospělými. V tom případě se bude hodit nafukovací míč, frisbee, pétanque, badmintonové pálky nebo společenská hra. Karty ale nechte doma, vítr by s nimi mohl pěkně zatočit! Ideální na ven je hra Twister, u které se skvěle pobavíte.

Doufáme, že jsme u vás vyvolali patřičné chutě a inspirovali vás k uspořádání fajn letní grilovačky! Pokud nemáte vlastní zahradu, zkuste se poohlédnout po grilovacích místech ve svém okolí! Jejich seznam, detailní popis místa i okolí najdete na stránce www.grilujemevemeste.cz.

Zdroj: www.grilujemevemeste.cz

Komentáře