Vyrobte si s dětmi tašku na přezůvky

Reklama

Baví vás tvoření a chcete zpříjemnit nástup vašemu dítěti do školy? Vyrobte si spolu originální tašku!

„Začátek školního roku bývá zpravidla náročný pro rodiče i děti. Zpříjemněte jim vstup do dalšího školního období veselým tvořením a vyrobte si s nimi jednoduchou tašku na přezůvky nebo na pomůcky do zájmového kroužku. Můžete si přitom s dětmi zábavně zopakovat abecedu anebo si s těmi menšími na chvíli zahrát se zvířátky,” říká Martina Linková, která vede kreativní dílny a art shop Aladine.cz.

Společné tvoření rozvíjí grafomotoriku dětí, které s ní mívají často potíže, a to nejen předškoláci, ale i ty starší. „Jejich písmo je pak těžkopádné a dokonce neradi kreslí a malují. Nejspíš i proto, že ťukání do tabletů je mnohem jednodušší. Potížím se psaním a kreslením lze ale snadno předejít, pokud dětem věnujeme potřebný čas, naučíme je správně držet psací nebo kreslicí náčiní a dodáme jim dostatek inspirace,“ doporučuje Martina Linková s tím, že šikovné nápadité pomůcky dokážou doslova zázraky. „Dobře se osvědčila zejména příběhová razítka. Děti pak spontánně berou do ruky pastelku či štětec a poměrně dlouhou dobu se věnují obrázku, aby ho samy dotvořily.“ Jednou z oblíbených příběhových sad jsou Lesní zvířátka StampoMinos, která českým dětem vytvořila na míru výtvarnice Irena Slavíková. Sada obsahuje 36 ks razítek na pěnové hmotě a najdete na nich obrázky zvířátek, jejich mláďátek i jejich stopy, které se tak děti učí poznávat. StampoMinos textile Marina je zase souprava 24 velkých razítek, která dětem pomůžou procvičit si zábavnou formou abecedu.

Na tašku se zvířátky budete potřebovat:
– Razítková sada StampoMinos, Lesní zvířátka (koupíte ji za 330 Kč) nebo StampoMinos, Abeceda Marina (koupíte ji za 380 Kč).
– Textilní razítkovací polštářek – černý, který koupíte za 105 Kč.
– Tekuté barvy ve spreji Izink: červená, světle modrá, hnědá a zelená (koupíte je za 199 Kč)
– Šablona Hvězdy (koupíte ji za 159 Kč)
– Bílá taška (koupíte ji  za 70 Kč)
– Štětec, kelímky na vodu a barvy, zbytek tvrdého papíru, kuchyňské utěrky, igelit
 
Postup:
1. Do tašky dáme igelit (jako ochranu před prosáknutím barev na druhou stranu) a z tvrdého papíru si vystřihneme nejrůznější tvary, které si zkusíme na tašce různě rozmístit (kolečka, srdíčka, čtverečky…). Tyto tvary budou fungovat jako rezervy bílých ploch na tašce. V našem případě jsme se rozhodli obohatit vzor o koupenou šablonu Hvězdy.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24541″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

2. Tekutými barvami ve spreji střídavě sprejujeme jednotlivé barvy kolem všech rezerv šablon barvami, které se nám líbí. Po nasprejování vše zasušíme válcem kuchyňských utěrek.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24542″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

3. Odstraníme papírové tvary i šablonu hvězdiček a nejen do bílých míst tiskneme razítka zvířátek.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24543″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

4. Necháme razítka chvíli zaschnout a můžeme začít vymalovávat jejich části nebo i celá razítka. Vymalováváme stejnou barvou, jakou jsme sprejovali, jen si jí trošku odlijeme do plastových kelímků, každou barvu zvlášť. Malujeme klasicky štětcem, rozmýváme vodou. Hodně mokré plochy opět zasušujeme papírovými utěrkami. Nebojíme se malovat přes celou plochu razítka, tekuté barvy (ve spreji) nejsou krycí a razítko nám přes ně krásně vyleze, budou vidět všechny jeho detaily. Tašku můžeme pocákat štětcem, případně přesně namalovat řady teček a opět vše zasušíme kuchyňskými utěrkami.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24544″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

5. Sada razítek Stampo Minos, Lestní zvířátka obsahuje také spoustu stop zvířátek, hezky vypadají cestičky z těchto stop mezi zvířátky. Tašku můžeme doplnit vlastnoručním podpisem (štětcem a barvou) nebo pomocí další sady razítek – Abeceda Marina.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24545″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“338″}}]]

6. Po uschnutí tašku zažehlíme žehličkou přes jemnou textilii (zafixujeme) a můžeme nosit. Doporučujeme neprat hned, nejdříve až po 3 dnech od namalování.
 
Zdroj: www.aladine.cz, návod pro Aladine připravila Irena Slavíková

Komentáře