Workshop Mistři katapultu v Liberci

Reklama

Jakým způsobem byste ve středověku dobyli tvrz nepřítele? Katapultem?! Správná odpověď. Vydejte se o víkendu se svými dětmi do libereckého iQPARKU a navštivte workshop Mistři katapultu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“16195″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“423″}}]]

Během něho si tento historický válečný stroj nejenom zkonstruujete, ale také si z něho zkusíte zastřílet na předem stanovený cíl. Trefíte se? Určitě ano. A nebojte se, kamení, lana ani dřevo nebudou k výrobě zapotřebí. Vystačíte si s plastelínou, špejlemi, lžičkami a izolepou. Lektoři vám i vašem ratolestem na stavbě katapultu vysvětlí, jak funguje takový přenos energie, a to zábavnou formou. Workshop startuje v sobotu a neděli od 14 hodin.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“16196″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“422″}}]]

To sousední iQLANDIA si na víkend nachystala Vědeckou hračku. Na třech tematických stanovištích si například zhotovíte 3D hologram a originální lupu z mobilního telefonu, dozvíte se, jak správně najít těžiště nebo jak fungují nejrůznější elektromotorky.  V obou science centrech vás čekají stovky interaktivních exponátů a Science show.

iQLANDIA Liberec je členem České asociace science center.

Komentáře