Za povánočními slevami, relaxem i kulturou do Kolína nad Rýnem

Reklama

Sotva jsme rozbalili vánoční dárky, obchody už opět lákají na nákupy a útočí na peněženku přívalem novoročních slev a výhodných nákupů. Za těmi si už mnoho Čechů zvyklo cestovat do sousedního Německa, kde slevy stejně jako u nás začínají hned po Vánocích a pokračují až do konce ledna. Na nákupy láká především kosmopolitní metropole Kolín nad Rýnem, kde si kromě nákupů můžete během víkendu užít třeba i trochu odpočinku v lázních.

Nejnavštěvovanější nákupní ulice v celém Německu se nacházejí právě v Kolíně nad Rýnem. Kolínských nákupní tepny Schildergasse a Hohe Straße lákají milovníky slev na pestrou paletu obchodů a značek dostupného zboží od oblečení přes sladkosti až po elektroniku. Jeden z největších obchodních domů Galeria Kaufhof se nachází právě na ulici Hohe Straße. Obchodní dům Weltstadthaus na Schildergasse svým moderním architektonickým řešením připomíná loď. Další velké obchodní domy jsou na nedaleké Breite Straße, kde sídlí obchodní domy Karstadt, Arkády WDR a DuMont Carré.

I v deštivých dnech nabízejí příjemné nakupování také kolínské nákupní pasáže v okolí Neumarktu – rozlehlá Neumarkt Galerie nebo pasáže Opera. Kousek od Neumarktu – v přilehlých ulicích Mittelstraße a navazujících Pfeilstraße a Benesisstraße – sídlí prodejci luxusního zboží a světoznámých značek. Vlajkovou lodí luxusu je obchod „Apropos – Concept store“. Každý milovník nákupů hledající něco výjimečného, musí navštívit Belgickou čtvrť proslulou svou bohémskou atmosférou. Obchůdky v historických budovách stojí samy o sobě za vidění a nabízejí nejen známé značky, ale i místní mladé návrháře nebo svérázný design a umění. Při bloudění mezi obchody v této trendy čtvrti jistě přijdou vhod k odpočinku i četné kavárny a bistra. Další možností pro alternativní nákupy je i čtvrť Ehrenfeld, která se postupně proměňuje v centrum mladého designu.

Kolín nad Rýnem s více než dvoutisíciletou historií není pouze městem slavné katedrály a moderní nákupní metropolí. Sídlí zde i mnoho vyhlášených muzeí pořádajících výstavy světového formátu. Navíc se v muzejních obchodech dají pořídit opravdu originální suvenýry. K zaslouženému odpočinku po dlouhých nákupech a dobití baterek jsou jako dělané místní termální lázně, jejichž tradice sahá až ke starým Římanům.

Před ruchem velkoměsta se dá snadno uniknout do sousedního Bonnu, kam se vlakem z Kolína nad Rýnem dostanete za 20 minut. Bývalé hlavní město a rodiště Ludwiga van Beethovena je v současnosti kulturním a univerzitním centrem s celou řadou muzeí a galerií, stejně jako sídlem různých institucí OSN.

Tip na dopravu:
Prahu s letištěm Kolín nad Rýnem / Bonn spojuje přímá linka společnosti Eurowings. Cesta trvá jen něco přes hodinu a letenky je možné rezervovat na webu www.eurowings.com

Komentáře