Zachyťte romantiku na valentýnských fotografiích

Valentýn, světový den všech zamilovaných, se blíží. Vyrazíte se svojí drahou polovičkou na romantickou večeři, procházku, nebo zvolíte netradičně nějakou adrenalinovou aktivitu? Ať už bude váš program jakýkoliv, určitě bude stát za to, abyste z něj měli pěkné fotky jako nejlepší vzpomínku.

Zkuste některé z následujících tipů od profesionálního fotografa a lektora Nikon školy Michaela Juráka:

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17128″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“320″}}]]

1) Dávejte pozor na pozadí fotografované scény. Veškerou romantiku, která je znát z páru na fotce, může úplně pokazit nevhodný objekt v pozadí, jako odpadkový koš v parku, nebo znuděně se tvářící obsluha v restauraci.

2) Zkuste na fotkách svého partnera i vás společně jako pár zachytit v situacích „ze života“ okořeněných jemným náznakem valentýnské atmosféry. Nic se nemá přehánět a i když jsou aranžované fotografie někdy fajn, platí to spíše u těch, které aranžoval profesionál. Budete překvapeni, jak krásné fotky mohou vzniknout spontánně bez většího rozmýšlení. Koneckonců, s digitálním fotoaparátem můžete pořídit velké množství fotografií.

3) Zkuste kreativní, například efekty změkčující okraje fotografie působí velmi zasněně. Nebo vyzkoušejte různé filtry pro vintage vzhled fotografií, rámečky apod. Například kompaktní fotoaparáty Nikon COOLPIX mají spoustu kreativních funkcí vestavěných přímo ve svém rozhraní. Vyzkoušejte také funkci selektivní barva – znamená to, že většina fotografie je černobílá, pouze vybrané objekty jsou zabarveny, například do červené a jejích odstínů, které pak úžasně vynikají.       

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17129″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“397″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

4) Využijte valentýnské „rekvizity“. Opět platí, že méně je více – detaily, jako stejné prstýnky na rukou obou partnerů, sladěné barvy oblečení nebo správně zvolené květiny vám udělají mnohem větší službu, než obří srdce a záplavy růžové barvy.

5) Nebojte se zoomovat, zachytíte tak neopakovatelné emoce tohoto dne. Radost z dárku, pohled do očí, propletené ruce apod.

6) Pokud je to možné, využijte přirozené světlo, které je měkčí než blesk a více tak podpoří romatnickou atmosféru výsledného obrázku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17130″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“422″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

7) Při focení portrétu venku v noci se vyhněte použití blesku. Mnoho fotoaparátů má režimy pro focení portrétů za nízké hladiny osvětlení. Jejich použitím se můžete vyhnout úplnému zatemnění pozadí, které často vzniká při použití blesku.

8) Zkuste si pohrát s protisvětlem, můžete dosáhnout efektu siluet, které mají také velmi romantický nádech.

9) Můžete vytvořit sérii fotografií jako příběh, který postupně zdokumentuje průběh vašeho valentýnského dne, nebo večera. Z nich je pak snadné v různých programech skládat koláže ukazující jednotlivé momenty v časové posloupnosti.    

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17131″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Tip na malý a milý dárek pro NI:
Nikon COOLPIX A300 v krásných teplých barvách. Fotoaparát je dostatečně malý a lehký na to, aby se vešel do kapsy nebo brašny, takže budete vždy připraveni pořizovat snímky rodiny a přátel ve velkém měřítku objektivem NIKKOR s 8násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 16násobný, a budete neustále připojeni ke svému chytrému zařízení s aplikací SnapBridge. Obrazový snímač s 20,1 milionu pixelů zaručuje snímky s vysokým rozlišením, zatímco výkonná redukce vibrací (VR) potlačuje chvění fotoaparátu a zaručuje, že získáte pouze ostré snímky a plynulé HD videosekvence. S použitím režimu Inteligentní portrét získáte perfektní portrétní snímky a Automatická volba motivových programů za vás automaticky přizpůsobí nastavení fotoaparátu. Zachyťte svůj svět stylově s fotoaparátem COOLPIX A300. Cena: 3 999 Kč vč. DPH.

Tip na malý a milý dárek pro NĚJ:
Nikon COOLPIX A10 v decentní stříbrné nebo černé. Snadné a intuitivní ovládání fotoaparátu COOLPIX A10 umožňuje zábavné pořizování vynikajících snímků. Design fotoaparátu s komfortním gripem a přehledným rozmístěním tlačítek upřednostňuje maximální jednoduchost. Objektiv NIKKOR s 5násobným optickým zoomem umožňuje zachytit výrazy ve tvářích fotografovaných osob a zaručuje, že se na skupinový snímek vždy vejdou všichni vaši přátelé. 6,7cm/2,7˝ monitor LCD nabízí bezproblémovou tvorbu kompozice snímků, zatímco Automatická volba motivových programů vybírá v libovolných snímacích podmínkách nejvhodnější motivový program. Jednoduchým stisknutím tlačítka lze snadno přepínat na záznam HD videosekvencí a funkce redukce pohybové neostrosti potlačuje účinky chvění fotoaparátu pro dosažení ostřejších snímků a videosekvencí – a přístroj využívá tužkové baterie AA, které jsou snadno dostupné všude na světě. Zachyťte snadno všechny důležité životní okamžiky s fotoaparátem COOLPIX A10 s 16,1 milionu pixelů. Cena: 2 090 Kč vč. DPH.

Komentáře