Ze Santa Clause se stává hipster

Reklama

Věřte nebo ne, Santa Claus už není tím, kým býval. Jistě si pamatujete roztomile obtloustlého staříka s bílým plnovousem v červeném upnutém kabátu, který své korpulentní pozadí vozil v saních tažených severskými soby. Dnes z něj zůstal jen milý úsměv od ucha k uchu, pokřik „Ho ho ho“ známý dětem po celém světě a kouzelní sobi. I když i těm zvoní hrana, protože Santa má 48 hodin na to, aby rozdal dárky všem dětem v pěti domech za pouhou jednu sekundu. To už chce pořádnou dávku koňských sil do sobích kopýtek. Jak dokáže obletět celý svět a ani se nezadýchat? Podívejme se, co se změnilo v životě Santy Clause.   

Vitální děda aneb Santa žije zdravě   
Domovem legendárního Santy je daleký sever, kraj věčného ledu, o tom není pochyb. O čem se ale vedou vzrušené debaty, je jeho život. Copak jste snad Santu viděli v jiném období než o Vánocích? Co vlastně přes rok dělá, můžete sledovat v průběhu celého prosince na stanici Minimax. Santa Claus jde s dobou a přechází na zdravý životní styl. Poukázali na to obchodníci ve Velké Británii. Šéfové tamních nákupních center se rozhodli, že nebudou podporovat rostoucí obezitu, a proto mění Santu na vitálního dědečka. Už taky bylo na čase, nároky na kouzelného „Otce Vánoc“ jsou stále větší, a tak musí být v dobré kondici. Ikona Vánoc získává nejen v Anglii nový rozměr a podobu moderního „hipsterského“ dědy.

Santa jogín
Věděli jste, že Santa Claus pravidelně cvičí jógu? Ano, současným trendem, kterému podléhá stále více lidí, je právě kombinace duchovních a tělesných praktik, jinými slovy jóga. Dokonce i Santa nasává vitalitu z tohoto cvičení, čímž si udržuje kondičku a pohybovou flexibilitu. Jak by jinak mohl prolézt úzkým komínem a neudělat u toho žádný hluk? Zkuste si dát také hodinku jógy denně a uvidíte, že zázraky se opravdu dějí.  

Místo devíti sobů Formule 1
Čas jsou peníze. U Santy Clause je čas o to cennější, protože na světě jsou celkem 2 miliardy dětí a na 800 milionů domácností tak připadá v průměru dva a půl dítěte. Přihlédneme-li k časovým pásmům, Santa musí rozvést všechny dárky během dvou dnů.  Dosud mu pomáhali polární sobi, ale i zázračný stařík ví, že musí držet krok. Devět sobů se ani v nejmenším nemůže rovnat 750 koním závodního vozu Formule 1. Nedivte se, když se kolem vás v čase vánočním prožene bělovlasý štramák ve formuli se závěsnými sáněmi plné dárků. Nejspíš však bude tak rychlý, že ho pouhým okem nespatříte, takže tajemství, v čem Santa opravdu jezdí, zůstane skryto. Celý prosinec můžete na stanici Minimax sledovat kreslený seriál Život a dobrodružství Santa Clause.

3 věci, co jste nevěděli o Santovi:
• Santa Claus nepotřebuje k životu kyslík, ale kouzlo Vánoc – díky tomu rozdává dárky už přes tisíc let.
• Pokřik Ho ho ho je ve skutečnosti Santův smích, nejedná se tedy o význam „Vánoce jsou tady“, jak si mnozí myslí.
• Proč nosí červeno-bílou kombinaci oblečení? Dle jedné z mnoha verzí se Santa do roku 1931 oblékal do všemožných barev podle představivosti dětí i dospělých. Nicméně kampaň značky Coca Cola údajně vše změnila, když společnost Santu Clause oblékla do červeno-bílého kabátu, který už nesvlékl.

Znáte jména Santových sobů?
• Sobi, kteří Santovi táhnou sáně, se jmenují: Dasher, Dancer, Prancer, Vixen, Comet, Cupid, Donner a Blitzen. Devátým sobem je známý Rudolph.
• Překlad jmen do češtiny: Sprinter, Tanečník, Nátřaska, Liška, Kometa, Amorek, Dáváček, Blesk a Rudolf.

Foto: Shutterstock

 

Komentáře