Získá Ondřej Ruml hudební cenu Anděl a promění nominaci?

Na ocenění Zpěvák roku v Cenách Akademie populární hudby Anděl 2016 aspiruje poprvé ve své kariéře zpěvák Ondřej Ruml. Nominaci získal za svoji sólovou desku Nahubu, kterou vydal loni v listopadu. Výsledky budou vyhlášeny 22. května v pražském Lucerna Music Baru.

„Nominace na cenu Anděl mě nesmírně potěšila. Vnímám ji jako ocenění mé dosavadní práce, kterou mapují má tři předchozí alba,“ říká Ondřej Ruml, který se o post Zpěváka roku utká se zpěváky Xindlem X a Thomem Artwayem. Ondřej Ruml patří k jistotám naší hudební scény. V roce 2010 debutoval s autorskou deskou Proměna, v roce 2014 pak opatřil novými aranžemi písně Ježka, Voskovce a Wericha na desce, která zaujala nejen posluchače, ale i hudební kritiky, a která získala ocenění Zlatá deska. V listopadu 2016 vydal nejnovější vokální album Nahubu, které je výjimečné tím, že veškeré hlasy a zvuky nazpíval sám bez použití hudebních nástrojů. Jediným nástrojem je na desce Ondřej a jeho hlas. Ve stejném duchu v současné době také vystupuje na svých „One man show“ koncertech.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19769″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

„Na svých koncertech zpívám vlastní písně, které prokládám vlastními úpravami písní mých oblíbených interpretů. Při vystoupeních využívám stejně jako na desce pouze svůj hlas a tzv. looper – přístroj, s pomocí kterého vytvářím celé písně nahráváním zvukových smyček,“ popisuje Ondřej Ruml, který se letos umístil také na druhém místě v kategorii zpěvák roku v anketě Žebřík 2016.

V nejbližší době se Ondřej se svými fanoušky setká například 1. května na sólovém vystoupení v Hradci Králové v rámci United Europe Jazz Festivalu. 6. května vystoupí na jarních slavnostech v severočeských Petrovicích a 11. května chystá sólový koncert v rámci hudebních večerů v České Třebové. Aktuálně můžeme Ondřeje Rumla vídat pravidelně každou neděli v populárním pěveckém pořadu Tvoje tvář má známý hlas, kde se týden co týden převtěluje do světových pěveckých es.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19770″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Komentáře