Zloduši, třeste se! Začíná trénink špionů Top Secret!

Reklama

V Liberci se rozrůstá základna tajných agentů! Science centrum iQLANDIA představí o Velikonocích, přesně v pátek 14. dubna, novou expozici, věnovanou tréninku špionů pod názvem Top Secret. Jak se provádí taková balistika nebo daktyloskopie? To se naučíte pouze zde. V iQLANDII vás také čeká speciální Velikonoční hra i Obří velikonoční masakr.

„Top Secret otevíráme již tento pátek a návštěvníci se mají skutečně na co těšit. Expozice je rozdělena do několika misí, lidé budou řešit nejrůznější úkoly na letišti, policejní stanici či v kanceláři,“ říká Martina Kutíková, marketingová specialistka science centra. Interaktivní výstavu, která nahradila úspěšnou expozici Talent!, zapůjčila iQLANDII plzeňská Techmania.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19392″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Po vstupu do expozice se proměníte během sekundy v špiony. Zkusíte si například odebrat otisky prstů, detekovat nepřátelské kamery, proplést se bez jediného dotyku laserovými paprsky, rozluštit zprávu pomocí Enigmy nebo Caesarova kódu, sestavit periskop či vystopovat polohu zloducha přes satelit. Pomocí rentgenu se zase bude pátrat po kontrabandech, stejně jako je tomu na letištích. A ti, kteří jsou dobří v šifrách, si mohou troufnout v prostředí kavárny rozlousknout kódovanou řeč mafiánů. „Děti i dospělí si mohou projít jednotlivé mise libovolně, jak chtějí, nebo se přihlásit pod speciálním kódem, který jim bude vygenerován, do centrálního počítače. Ten je bude navádět k jednotlivým úkolům a vyhodnocovat jejich řešení,“ dodává Kutíková.
Byla dříve slepice, nebo vejce? Dozvíte se v iQLANDII!

Víte, jaký je rekordní počet vajec umíchaných najednou? Byla dříve slepice, nebo vejce? Proč se začala vejce vůbec malovat? Odpovědi nejenom na tyto otázky se dozvíte prostřednictvím Velikonoční hry. „Lidé místo sladké koledy musí vypátrat deset obřích kraslic, které jsme rozmístili po areálu iQLANDIE. Na nich pak najdou všechny zajímavosti týkající se vajec,“ vysvětluje specialistka. Pokud odpovíte na vše správně, můžete vyhrát Experimentář.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19393″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Téma Velikonoc se promítne i do tolik populární Science show, která ponese název Obří velikonoční masakr. Kromě toho, že si v rámci spektakulárního představení můžete nechat polít ruku kapalným dusíkem o teplotě -196 °C nebo sestřelit plechovku z hlavy kouřovým dělem, uvidíte i explodující skořápky a levitující vajíčka. V centru oslaví o víkendu 22. a 23. dubna i Den Země.

Program v iQLANDII:
– Velikonoční hra – od 4. dubna do 23. 4., celodenně
– Velikonoční science show – 13. až 17. dubna, denně od 11 a 16 hodin
– Den Země – 22. a 23. dubna
Program v iQPARKU
– Velikonoční science show – 13 až 17. dubna, denně od 11 a 16 hodin
– Krajské kolo fyzikální soutěže – 19. dubna

Více na: www.iQlandia.cz

Komentáře