Žranice podle Bondyho – v Disku otevřou masoráj

Nikdy neinscenovaná hra Egona Bondyho Ministryně výživy se stala inspirací pro třetí absolventskou inscenaci studentů 4. ročníku herectví katedry činoherní-ho divadla DAMU. Hru s názvem Žranice připravili studenti 5. ročníku režie Adam Skala a Kamila Krbcová, kteří se zhostili i režie a dramaturgie projektu. Autoři se kromě díla filosofa a dramatika Bondyho inspirovali i filmem Velká Žranice Marca Ferreriho nebo dramatickými díly českých surrealistů. Ve dvojí premiéře uvede inscenaci s názvem Žranice ve dnech 16. a 17. listopadu divadlo DISK.

„Myslíte, že někoho zajímá historie? Leda by byla obalená slaninou a nacpaná do střívka.“ 21. století je stoletím konzumu, přesycení vjemy a věcmi. Plnění se. Obžerství. Autorský text rozvíjí Bondyho myšlenky, hledá a pojmenovává hybris 21. století. Je válka, je hlad, lidé umírají, lidé se množí, je válka, je větší hlad, lidé se množí víc a víc. Prezident zřídí ministerstvo výživy lidu a jmenuje jeho první Ministryni. A společně vyřeší problémy lidstva otevřením Masoráje, enormní továrny, která vymaže slovo hlad ze slovníků. Jenže – je mír, lidi se množí a nic netrvá věčně.

Apokalyptická sci-fi s komiksovými prvky. Inscenace vznikla za podpory nadace ŽIVOT UMĚLCE.

INSCENAČNÍ TÝM:
Režie: Adam Skala
Dramaturgie: Kamila Krbcová
Asistent režie: Kateřina Popiolková
Scénografie: Tereza Gsöllhoferová
Kostýmní výtvarnice: Eva Justichová
Choreografie: Sára Halušková
Hudba: Jan Šikl
Produkce: Alžběta Hocková, Marianna Cimburová, Helena Bartošová

HRAJÍ STUDENTI 4. ROČNÍKU KATEDRY ČINOHERNÍHO DIVADLA
Denisa Barešová, Kryštof Bartoš, Filip Březina, Jindřiška Dudziaková, David Kozák, Magdalena Kuntová, Anna Peřinová, Vladimír Pokorný, Vojtěch Vodochodský, Martin Satoranský j.h.


PEDAGOGICKÉ VEDENÍ ROČNÍKU
prof. PhDr. Daria Ullrichová, MgA. Jan Nebeský, MgA. Jan Bažant Ph.D., MgA. Michal Lázňovský Ph.D.

Veřejná generální zkouška: 15. 11. v 11:00
1. premiéra 16. listopadu 2017 od 19:30 v divadle DISK
2. premiéra 17. listopadu 2017 od 19:30 v divadle DISK
Nejbližší reprízy: 27., 30. 11. a 7., 18. 12. v 19:30

Vstupenky jsou k dostání buď online na www.divadlodisk.cz nebo v pokladně divadla (ve všední dny od 16:00 do 19:30 a o víkendu vždy hodinu před představením). Základní vstupné je 120,- Kč a zvýhodněné vstupné je 90,- Kč (pro studenty, seniory a ZTP). 

Komentáře