4 tipy pro senzační piknik

Léto je v plném proudu a slunečné počasí přímo vybízí vyrazit do přírody a užít si čerstvého vzduchu spolu se sluncem. Ideální příležitost pro piknik! Jaké dobroty ale pro takové venkovní hodování zvolit? Přinášíme 4 tipy, které vám pomohou s výběrem nejvhodnějších potravin a nezbytností do vašeho piknikového koše.

1) Jádro by měly tvořit potraviny, které se dají navzájem dobře kombinovat a rychle zasytí. Získáte tak mnoho variant a chutí. Navíc, vám pod tíhou košíku neupadne ruka. Základ může tvořit pomazánka z tvarohu, čerstvého sýra a bylinek či česneku, cizrnový humus, sušené salámy nebo šunka a tvrdé sýry. Přibalit s sebou můžete i sušená rajčata, která se skvěle snoubí s tvarohem i čerstvými sýry.

2) Chybět by nemělo pečivo, ale v případě, že nemáte čas ho shánět, zkuste sáhnout po Lay’s Oven Baked. Vychutnat si je totiž můžete jen tak, avšak pokud byste chtěli být kreativní, snadno s nimi vykouzlíte originální tapas přímo na místě! Za malý hřích stojí i v kombinaci s oblíbeným dipem, krémovým sýrem anebo třeba s guacamole. Jejich jedinečnost spočívá v tom, že jsou pečené v peci, a díky tomu obsahují o 50 % tuku méně než klasické smažené chipsy. Bát se, že méně tuku znamená méně chuti, je v tomto případě zbytečné. Ba naopak! Bylinková varianta s příchutí jogurtu vás doslova ohromí svou lahodnou a jemnou chutí a solená klasika, ta nikdy nezklame.

3) Nelze opomenout ani sezonní ovoce a zeleninu, které je v tomto ročním období všude plno. Není nic snazšího než si vybrat oblíbené druhy a nakrájet do krabiček nebo připravit salát se zálivkou z olivového oleje a balsamikového octa. Salát z nakrájeného ovoce zakápnutého citronem je výbornou volbou pro osvěžení v horkém létě. Pokud ovocný salát zalijete bílým či červeným suchým vínem, získáte ideální letní drink. Pro nealkoholickou verzi můžete použít vodu nebo džus.

4) Na závěr s sebou přibalte i důležité nezbytnosti, jako jsou vývrtka, ubrousky a jednoduché prostírání. Pikniková deka je samozřejmostí. Pokud byste se chystali na větší dobrodružství a předpokládali, že se budete domů vracet až za tmy, myslete také na osvětlení, takže svíčku, baterku nebo lucernu s sebou.

Komentáře