Cizrnové medailonky s jogurtovým dipem

Reklama

Připravte si cizrnové medailonky, které jsou vhodné na teplejší dny. Recept je bezlepkový, vegetarináský a s malou úpravou může být i veganský. Stačí nahradit jogurt například sojovým či jiným jogurtem a vejce rozmixovanými namočenými lněnými semínky.

Počet porcí: 4 (1 porce   190g z toho 140g medailonky)
Náročnost: 20 min (+ namáčení cizrny a vaření cizrny)

Ingredience:
200 g Cizrna
20 g Česnek
2 ks Vejce
170 g Olej řepkový
50 g Strouhanka
50 g Sýr Eidam
Sůl dle chuti
Pepř mletý dle chuti
Provensálské koření dle chuti
200g Jogurt bílý

Postup:
Namočíme cizrnu přes noc. Druhý den propláchneme, uvaříme do měkka a zchladíme. Cizrnu rozmixujeme a vymícháme s vejci, strouhankou, sýrem, česnekem, olejem, solí a kořením. Vytvoříme 4 ks placiček na porci, které osmažíme na pánvi potřené olejem. Bílý jogurt smícháme s nastrouhaným česnekem, přidáme sůl, provensálské bylinky či libovolné bylinky ze zahrádky. Jogurt je dobré nechat alespoň 30 minut odpočinout, aby se v něm pěkně rozležel česnek. A máme hotovo. Cizrnové medailonky podáváme přelité jogurtovým dipem a s čerstvou zeleninou.

EXTRA TIP: Pokud máte rádi veganské recepty, nevylívejte vývar z cizrny do umyvadla, ale využijte jej na vyšlehání sněhu, který nahradí vaječné bílky. Vývar z cizrny zredukujte asi na 1/3.Z vytvořeného sněhu můžete vyrobit pusinky či jiný vám známý recept.

TIP – CIZRNA MENU GOLD
Obsah: 500 g
Cena: 32,90 Kč
Dostupné ve většině supermarketech

Zdroj: www.menugold.cz

Komentáře