Co nesmí chybět k letní pohodě? Italské delikatesy a lahodné nápoje!

Teplo, slunce, modré nebe a vlahé podvečery, to jsou atributy, které přísluší létu a prázdninám. K tomu patří také příjemné chvíle pod širým nebem, zahradní párty a piknikové koše naplněné lahůdkami a skvělými nápoji. Společnost RCaffe, která dováží na český trh jedinečnou kávu, nyní rozšiřuje svoji nabídku o italské delikatesy, Spritz ONE, Prosecco a luxusní vína.

Oblíbený letní nápoj – SPRITZ ONE z regionu Veneto
Díky pečlivému namíchání a plné chuti se stal jedním z předních mix spritzů v Evropě.  Jako základ využívá vlastního Prosecca a přísně střeženou recepturu. Barva je hluboká červená, dovedená k italské dokonalosti. Chuť vyvažuje správný poměr sladkosti, pomerančové kůry, citrusů, botanických bylin a koření. Výsledkem je osvěžující lahodný aperitiv s čerstvou, suchou a nadčasovou chutí, jenž může být mírně zředěn přidáním většího množství ledu nebo doplněn pro intenzívnější chuť dolitím Prosecca. Obsahuje 6,8% alkoholu. Balení: 20 litrový keg, 1l, 187 ml

Luxusní  perlivá vína pro mimořádné příležitosti – FRANCIACORTA BELON DU BELON
Legendární šumivá vína mimořádné kvality srovnatelná s francouzským šampaňským. Mimořádná kvalita z území Franciacorta v oblasti Lombardie pro náročné chutě a jedinečné příležitosti. Brut, Rosé a Saten ve verzích INSTINCT pro nejintimnější a elegantní příležitosti a PARTY pro příjemné chvíle s přáteli. Sofistikované potěšení s vyváženou estetickou přitažlivostí ve variantách NIOIR a BLANC dokonale se hodící k nejoblíbenějším společenským okamžikům. Franciacorta Saten oceněno na letošní Prague Wine Trophy jako nejlepší italské šumivé a perlivé víno.

Delikatesa k vínu – SPECK Tito
Al Maso dello Speck je legenda mezi kvalitními italskými produkty pocházející z malebného údolí Valle di Fiemme. Rodinná firma Tito Speck and traditione se specializuje na tradiční ruční výrobu masných výrobků. Vlastní chov hovězího dobytka s důrazem na péči o zvířata dodává specku jedinečnou a nezaměnitelnou chuť umocněnou zráním na čerstvém horském vzduchu.

Víno bez siřičitanů – CHIANTI Pure
Víno z oblasti toskánského Ruffina jako důkaz, že výroba bez chemikálií je sice těžká, ale ne nemožná. Chianti Pure se vyrábí ze 100% Sangiovese ručně sbíraného z vinic umístěných 400 m n. m. ve skalnaté půdě bohaté na vápenec, což vínu dodává jeho charakteristickou chuť. Dozrává v kádích z nerezavějící oceli bez přísady sulfitů, kvasinek a tříslovin. Síra jako antioxidant a antibakteriální činidlo se fyzikálně a chemicky nahrazuje výrobním procesem, k němuž patří nízké skladovací teploty, časté kontroly rozpuštěného kyslíku a vhodná filtrace, aby víno zůstalo mikrobiologicky čisté. Výrazně fialová barva čerstvě rozmačkaných ostružin a černých třešní přitáhne pohled a sladce marcipánová chuť činí z Chianti Puro víno dokonale souznící s jakýmkoliv pokrmem od prvního sousta až po desert.

Zdroj: www.rcaffe.cz

Komentáře