Famózní ořechové cukroví

Reklama

Vánoce se kvapem blíží. Ač jsou to svátky založené na tradicích a tradičních receptech, není na škodu experimentovat i v tomto období. Vyzkoušejte famózní ořechové cukroví, které má jednu přidanou hodnotu. V této dobrotě byste totiž mouku hledali marně, místo ní obsahuje MANU a je tak zdravější alternativou klasického cukroví. V MANĚ najdete všechny vitamíny, minerály, vlákninu a další živiny, které tělo potřebuje.

Na výrobu MANA ořechů, budeme potřebovat:
150 g MANA prášku
100 g rostlinného tuku
½ balíčku pudinkového prášku
50 g třtinového cukru (rozmixovat na moučkový cukr)
100 g mletých ořechů (nejlépe vlašské)
Dřeň z jednoho vanilkového lusku
30 ml MANA oleje

Postup:
Nejprve smíchejte všechny sypké ingredience. Následně přidejte rostlinný tuk, dřeň z vanilkového lusku a MANA olej. Z této směsi vypracujte těsto. Ideálně takové, aby se co nejméně lepilo. Poté ho nechte alespoň hodinu odpočinout v lednici. Až bude těsto uleželé, naplňte jím formičky na ořechy. Pečte 10 – 13 minut na 160 °C. Ale pozor, každá trouba je jiná. Důležité je, aby byly ořechy upečené „do zlatova“.
Tip: Hotové ořechy slepte burákovým máslem. Budete překvapeni, jak krásně zvláční. A pokud si chcete extra dopřát, namočte je do rozpuštěné čokolády, a poté obalte drcenými ořechy či kokosem.

Zdroj: MANA

Komentáře