Med, skořice a whisky – povinná výbava na podzim

Víte jaký drink vás v sychravém období nejlépe zahřeje? Vyzkoušejte sladký whisky čokoládový nápoj, nebo vitamíny nabitý drink Hot Toddy. Připravte se na kouzelný podzim, kterému dodáte nádech čokolády, skořice či hřebíčku. S těmito lahodnými drinky na vás bude vlezlá zima krátká!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26860″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“338″}}]]

JOHNNIE WALKER HOT CHOCOLATE
Podzim sice umí okouzlit záplavou barevných listů, stejně dobře ale dokáže znepříjemnit den studeným deštěm a ostrým větrem. V takových chvílích je nejlepší zůstat doma pod dekou s šálkem něčeho teplého v ruce. Udělejte si v sychravých dnech radost a připravte pro sebe i své nejbližší horkou čokoládu doplněnou panákem hedvábného alkoholu. Whisky kakaový nápoj zjemní a dodá lehké kořeněné tóny, které z vaší čokolády udělají neodolatelnou pochoutku.

Na tři až čtyři porce budete potřebovat:
120 ml Johnnie Walker Red Label
700 ml plnotučného mléka
125 g hořké čokolády
2 lžíce cukru
špetku soli
šlehačku na ozdobu

Jak připravit: 
Nejprve ohřejte mléko společně s cukrem a tekutinu udržujte teplou na středním plameni. Přidejte pokrájenou čokoládu a míchejte, dokud se všechna nerozpustí a směs dostane hladkou, sametovou strukturu. Následně přilejte Johnnie Walker whisky, vhoďte špetku soli a opět jemně promíchejte. Podávejte ozdobené šlehačkovou čepicí.

TIP:
Opravdový gurmáni čokoládu doplňují ještě o lehké vanilkové aroma. Toho dosáhnou tak, že na začátku do teplého mléka vloží kromě cukru také vanilkový lusk a vyjmou ho až těsně před tím, než do čokolády přilejí whisky.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26861″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

JOHNNIE WALKER HOT TODDY
Citronová šťáva nabitá vitamíny, voňavá skořice, hřebíček, med a sametová whisky – to je celosvětově oblíbený teplý nápoj známý pod jménem Hot Toddy. Zahřejte se kořeněnou lahůdkou a vychutnejte si ideální podzimní mix chutí. Budete překvapeni, co z tak prostých ingrediencí vykouzlíte. Teplá pochoutka vám nejen zachutná, ale může napomoct i v boji proti chřipce nebo nachlazení. Hot Toddy je jednoduše ideální spojenec do deštivých podzimních dní.

Na jednu porci budete potřebovat:
25 ml tekutého medu
75 ml horké vody
25 ml citronové šťávy
50 ml Johnnie Walker Red Label
celou skořici
několik hřebíčků
čtvrtku citronu

Jak připravit: 
Do sklenice, ve které budete horký nápoj podávat, nalijte med. Poté přidejte horkou vodu a citronovou šťávu. Pořádně promíchejte, aby se med rozpustil, a dolejte whisky. No ozdobu Hot Toddyho použijte omytou čtvrtku citronu, do níž zapíchejte několik hřebíčků a vložte ji společně se skořicí do nápoje.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26862″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“223″}}]]

Zdroj: Johnnie Walker Red Label

Komentáře