Naučte se milovat slovo dieta a máte navždy vyhráno

Slovo dieta by ve vás v žádném případě nemělo vzbuzovat něco zakázaného nebo komplikovaného. Bohužel díky všem těm šíleným a nezdravým hubnoucím procesům, které jsou dostupné všude kolem nás, máme dietu zařazenou jako nějak drastický proces, při kterém se budeme celou dobu trápit a omezovat se.

Díky tomu je to potom pro nás neudržitelný stav, což nás velmi často a rychle demotivuje. Dieta neznamená trápit se hlady, naopak! Znamená poskytnout svému tělu pravidelný příjem kvalitních produktů a potravin, které obsahují vitamíny a minerály, nezbytně nutné pro vaše zdravé tělo.

Takže začněte od začátku a tentokrát správně!
Dieta je synonymum ke zdravému a dlouhodobému stravování, které vás má bavit a naplňovat. Je to cestka k vašemu novému životnímu stylu, pro který jste se vy sama rozhodla. Zkuste si tedy toto slovo přesunout z příčky „ach jo“, do příčky „hurá, jdeme na to“! Vytyčte si cíl a dejte svému životu nový směr. Aby pro vás tato změna byla opravdu příjemná a dlouhodobě udržitelná, měla byste si vybrat styl stravování, který je vám nejbližší a uvědomit si, že ne vše funguje na každého. Zkoušejte, vnímejte své tělo, pozorujte změny a sama si stanovte už navždy to, co vám nevíce vyhovuje. Máme pro vás pár rychlých tipů na dlouhodobě udržitelné stravování.

LOW CARB DIETA
V poslední době velmi probírané a díky svým výsledkům populární způsob stravování. Low carb dieta je velmi efektivní. Základem je, že srazíte příjem sacharidů na minimum. Na internetu jsou dostupné tabulky, kde si sama vypočítáte váš vhodný denní příjem. Ve většině případech uvidíte změny velice rychle, protože v dnešní době je jeden z největších problému vysoký příjem sacharidů a cukrů, které mnohdy konzumujeme, aniž bychom to tušili. Cukr je totiž ukrytý v potravinách, ve kterých bychom to vůbec nečekali. Proto pečlivě čtěte etikety! Principem není hladovění, naopak, jezte pravidelně, jen omezte příjem sacharidů. Díky tomu nebude docházet k výrazným výkyvům hladiny cukru ve vaší krvi. Váš organismus bude pálit tuky a vy budete hubnout. Pokud máte strach, že vás bude omezovat čas na přípravu vhodného jídla, nezoufejte, můžete do svého jídelníčku zařadit například produkty od Chia Shake , které se zabývají tímto způsobem stravování a jsou velice rychlé na přípravu.

KETONOVÁ DIETA
Mnoho fanoušků low carb diety po čase přejde na ketonovou dietu. Tyto dvě formy stravování jsou zkrátka životní styl. Ketonová dieta funguje tak, že nahradíte sacharidy a větší podíl tuků kvalitními bílkovinami. Nedostatek sacharidů spouští alternativní způsob získávání energie, tzv. ketózu, při které díky nedostatku sacharidů bere tělo energii přímo z vašich tukových zásob a vy díky tomu hubnete. V tomto případě je velmi důležité hlídat si příjem vysoce kvalitních bílkovin, vitamínů a minerálů. Pokud se na to chcete už doopravdy vrhnout, můžete vyzkoušet hubnoucí keto programy od značky Chia Shake nebo třeba jen ze začátku zařadit některé produkty, které vám pomůžou doplnit vše, co vaše tělo při tomto způsobu stravování potřebuje.

Chia Shake, propracované stravovací programy a produkty, které doplní vašemu tělu kvalitní dávku bílkovin, vitamínů, minerálů a naučí vaše tělo hubnout!

Zdroj: chiashake.cz

Komentáře